UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Miałem przyjemność być absolwentem I Lo za czasów gdy Pan Gajda był jej dyrektorem. Był w wtedy także prof. Sulkowski Damazy też młody i z charyzmą nauczyciel. Było wtedy wielu nauczycieli na poziomie wyższym od dzisiejszych wykładowców uczelni katolickich. W tym czasie absolwenci I LO zostawali aktorami, świetnymi inżynierami, szefami koncernów np ABB, czy pisząca tu wspomnienie niesamowita Ela Potocka która jako pisarka "zawojowała"Chiny, Wietnam Północny, Hong Kong, USA, nie mówiąc o mojej skromnej osobie która po najlepszych studiach na ART w Kortowie, wróciła do Elbląga i tu realizowała z powodzeniem swoje życie. Nie znam z autopsji, aby spod tych nauczycieli wyszły jakieś Obajtki czy występujący w TV jako obecni przywódcy narodu, którzy mówią : bendom, jadom, mówiom itd Tu się trzeba było uczyć. Temu co tu pisze że Dyrektor Gajda był członkiem PZPR, zdobywał potem wykształcenie w ZSRR, mogę odpowiedzieć tyle :nie znasz tamtych czasów zwłaszcza lat 60/70,nie wiem jaka szkoła mogła w Elblągu wypuścić tak niedouczonego człowieka, a przede wszystkim kiedyś do partii na wysokie stanowiska brano ludzi wykształconych i kulturze osobistej, nie jak teraz karierowiczów i demagogów. @Absolwent S/J Ten co tu pisze i prz
  • 'przede wszystkim kiedyś do partii na wysokie stanowiska brano ludzi wykształconych i o kulturze osobistej, " - to chyba o innej partii pan mówi. Mam 65 lat pamiętam dobrze PZPR i nie zgadzam się z tym uogólnieniem. (nie obrażając nikogo)
  • Z tym wykształceniem i wysoką kulturą osobistą kacyków PZPR na stanowiskach to pojechałeś obywatelu jak po brzytwie. Owszem, zdarzali się w tych szeregach ludzie lepiej wykształceni ale tak generalnie to byli ludzie z awansu partyjnego i tzw społecznego. Sorry, ale takie były czasy i fakty. Zresztą nie różnią się znacząco od tych po 89 roku.
Reklama