UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarł Zdzisław Krawczyk

Elbląg, Zdzisław Krawczyk,
Zdzisław Krawczyk, fot. nadesłana

23 stycznia w wieku 83 lat zmarł, po ciężkiej chorobie, Zdzisław Krawczyk. Msza żałobna odbędzie się w piątek, 29 stycznia o godz. 7 w Kościele Wszystkich Świętych przy ulicy Agrykoli, natomiast pogrzeb o godz. 13 na cmentarzu Nowa Dębica.

Przyjechał on wraz z rodziną do Pasłęka z terenu Wołynia jako repatriant, tytuł magistra zdobył we Wrocławiu i rozpoczął pracę w Elblągu. Był mężem i ojcem dwojga dzieci Ireneusza i Jolanty.
       Zdzisław Krawczyk od roku 1960 był nauczycielem w III Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, następnie w I LO w Elblągu. Był dyrektorem Olimpii i Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu. Przez ten czas sprawdził się jako wymagający, ale otwarty na problemy młodych ludzi nauczyciel. Wielu z jego uczniów może pochwalić się tytułami naukowymi, ale i zasługami dla naszego kraju. Jeden z nich sprawuje dziś funkcje prezesa PCK jako jego następca. Jako wychowawca doceniał swoich uczniów, co skutkowało licznymi spotkaniami z absolwentami. Sprawował on funkcję radnego rady miasta Elbląg, był wieloletnim członkiem PCK, prezesem, a ostatnio członkiem honorowym PCK. Został odznaczony Kryształowym Sercem, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Orderem Honorowym PCK I stopnia, Zasłużony dla ziemi Warmińsko- Mazurskiej, Zasłużony dla Elbląga, Odznaką LOK i jeszcze wieloma innymi odznaczeniami, których nie sposób wymienić.
       Pamięć o Panu Zdzisławie pozostanie głęboko w sercach koleżanek, kolegów i uczniów.   
       Msza święta żałobna zostanie odprawiona w piątek, 29 stycznia o godz.7 w Kościele Wszystkich Swiętych przy ulicy Agrykoli w Elblągu.
       Pogrzeb odbędzie się o godz. 13 na cmentarzu Nowa Dębica Sala Pożegnań.
      
      
      
Pogrążona w smutku rodzina oraz Zarząd Okręgowy PCK w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama