UWAGA!

Żołnierska pamięć

Elbląg, Delegacja oddała hołd poległym żołnierzom 16 PDZ
Delegacja oddała hołd poległym żołnierzom 16 PDZ (fot. st. chor. Sławomir Tessar)

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. To czas refleksji nad przemijaniem oraz dzień okazywania szacunku tym żołnierzom, którzy pełniąc ofiarną służbę w kraju i poza jego granicami oddali życie w imię najwyższych wartości, jakimi są pokój, wolność, sprawiedliwość i godność człowieka.

W ramach programu „Żołnierska Pamięć” żołnierze Jednostek Wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej uporządkowali mogiły, tereny przy pomnikach i tablicach pamiątkowych będących pod opieką naszych jednostek. Złożono wiązanki kwiatów i wieńce. Przy nich 1 listopada staną posterunki honorowe oraz zapłoną znicze.
       Nasi żołnierze, koledzy i przyjaciele odwiedzają groby żołnierzy poległych w czasie misji pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju ale i tych poległych w kraju w czasie wykonywania zadań służbowych. Składają kwiaty, zapalają znicze, wspominają swoich kolegów i przyjaciół.
       Groby naszych poległych żołnierzy odwiedził Zastępca Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. bryg. Krzysztof Makowski, który wraz z prezydentem Elbląga Henrykiem Słoniną zapalił symboliczne znicze na miejscu wiecznego spoczynku st. sierż. Tomasza Murkowskiego z 13 Pułku Przeciwlotniczego oraz kpr. ndt. Krystiana Andrzejczaka i kpr. ndt. Andrzeja Zielke z 16 Batalionu Remontowego w Elblągu, którzy polegli wykonując zadania w czasie misji stabilizacyjnej w Republice Iraku.
       Prezydent Elbląga i Zastępca Dowódcy 16 PDZ zapalili także znicze na grobie gen. bryg. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego, pod Pomnikiem Jana Pawła II, na mogiłach Żołnierzy Września 1939 roku i grobach Żołnierzy – Aliantów oraz pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Radzieckiej.
      

 


       1 listopada groby swoich podwładnych odwiedzą Dowódcy jednostek, w których polegli żołnierze pełnili służbę.
       O naszych poległych kolegach pamiętamy zawsze, ale tego szczególnego dnia nasze wspomnienia, pamięć i symboliczne światło zniczy nabiera szczególnego wymiaru.
      

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • widziałam PANÓW TYCH WŁAŚNIE ZE ZDJĘCIA JAK SZLI JAK PRZYJECHALI CAŁE OBCHODY TRWAŁY NIE SPEŁNA 5 MINUTEK RAZ RAZ I PO WSPOMINANIU potem był pogżeb zołnierza i to było smutne jak słyszy się salwy honorowe jak orkiestra wojskowa się przygotowuje jak pjęknie od samego wyjścia z samochodów szli przez ulice z szacunkiem zorganizowani ąz miło było patrzeć i żal, że w takich okolicznościach żal, że takie śwjęta są że cierpimy że tracimy to co dla nas w sercach najcenniejsze, idzie smutny czas cała warjacja zakupy znowu ludziom wraca pamięc szkoda, że rodziny zapominają o tych co ich już na codzień nie widzą a pamiętać o nich i ich woli pamietać powinni a pamięć. .pamięć tracą moja historja jest smutna mam 4 rodzeństwa moi rodzice zmarli mama 3 a tata 1,6 roku temu rodzeństwo nie mjało ochoty im pomagać do śmierci byłam tylko ja i straszny żal bo i po śmierci pamiętają tylko o tym o czym i przed o pjeniążkach wcześniej chcieli wiecznie od rodzicó a teraz odemnie przepraszam, że o takich sprawach właśnie tutaj piszę ale patrząc na takie reportarze na takie wspomnienia innych ciągle wracają moje i do tego żal i ból bo najpierw straciłam rodziców a potem chciwą rodzinę PAMIĘTAJMY BY NIE TRACIĆ SIŁ ENERGII I MIŁOŚĆI NA AWANTURACH, KŁUTNIACH PRÓBACH ZRUINOWANIA INNYCH KOCHAJMY SIĘ BY WSPOMINANAO NAS JAK TYCH ŻOŁNIERZY O KAŻDY MA SWOJE ZNACZENIE I NAWET KILKA MINUT PRZY MOGILE ALE ZA COŚ I PO COŚ. .POZDRAWIAM I PRZEPRASZAM JEŚLI NAPISAŁAM COŚ CO INNYM SIĘ MOZE NIE SPODOBAĆ. .MARZENA
  • Henio się lansuje
  • Lepiej Henio niż NOWACZYK!!!!
  • eeeee tam
Reklama