UWAGA!

17. w Mistrzostwach Świata Szkół (piłka ręczna)

Elbląg, Elbląska drużyna.
Elbląska drużyna.

W mieście Ikast, kolebce duńskiej piłki ręcznej, rozegrano Mistrzostwa Świata Szkół. W zawodach uczestniczyła drużyna piłkarek ręcznych IV Liceum Ogólnokształcącego z Elbląga. Zespół prowadzony przez trenera Jerzego Ringwelskiego zajął 17. miejsce w turnieju.

Elblążanki pojechały do Danii z tytułem Mistrza Polski Gimnazjów wywalczonym w ubiegłym roku. Byłe gimnazjalistki są już licealistkami, a ponieważ mistrzostwa odbywają się co dwa lata, one reprezentowały nasz kraj w Danii. Do rywalizacji trwającej przez tydzień przystąpiły drużyny z 21 krajów Europy, Azji i Afryki. Zostały one podzielone na grupy, a los nie sprzyjał elblążankom, bo trafiły do „grupy śmierci” złożonej z bardzo mocnych rywalek. Świadczyć o tym może fakt, że dwie drużyny z „elbląskiej” grupy walczyły w finale. Mistrzostwo zdobyła Dania, pokonując Węgry 29:24.
     Elblążanki grały ze zmiennym szczęściem. W pierwszym meczu, bezpośrednio po podróży, uległy 21:22 Portugalii. Przegrały z Węgrami 20:28, rozgromiły 35:17 Cypr, uległy 18:33 Słowenii i po bardzo dobrym meczu przegrały 24:26 z Danią. Pozostała im walka o dalsze miejsca, a w tych pojedynkach okazały wyższość. Rozgromiły 31:12 Włochy, wygrały 29:21 z Belgią i ostatecznie zajęły 17. miejsce na mistrzostwach.
     - Mogło być lepiej, gdyby nie fatalne losowanie grupy - stwierdza Jerzy Ringwelski. - Jest pewien niedosyt, ale najważniejsze było ogranie zawodniczek w mocno obsadzonym turnieju. Wszystkie dziewczyny są zdrowe, nie mieliśmy kontuzji, a ja, korzystając z okazji, raz jeszcze dziękuję władzom miasta za wsparcie finansowe naszego wyjazdu do Ikast.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Typowy wyjazd turystyczny
 • widzę, że kogoś poniosła lekka wyobraźnia, bo dziewczyny tam nawet nie były na zwiedzaniu miasta z powodu meczy. , które rozgrywały same bądź ich koledzy z Puław, a poza tym ile zespołów elbląskich może się poszczycić udziałem w tak prestoiżowej imprezie jak Mistrzostwa Świata Szkół, one tam ciężko pracowały i dawały z siebie wszystko, ci bardziej zaintersowani mogą to potwierdzić bo były transmisje z Danii poprzez str. internetową
 • do p. "redaktorka": wypadałoby zasięgnąć informacji przed zamieszczeniem artykułu: dziewczęta obecnie uczą się w IV LO ale wyjechały na turniej po zdobyciu w zeszłym roku MISTRZOSTWA POLSKI reprezentując GIMNAZJUM Nr 2 w naszym mieście. I na mistrzostwach świata reprezentowały barwy GIM 2 w elblągu a nie LO. No cóż gdyby to była informacja na temat jednej pary z jantara na pewno taki błąd by się nie wkradł. Fach dziennikarski nakazuje podawać sprawdzone informacje. A dziewczętom nawet jeżeli nie udało się za dużo powalczyć GRATULUJĘ bo należał im się ten wyjazd. Trener zrobił z nimi kawał świetnej roboty- POWODZENIA NA MISTRZOSTWACH POLSKI!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZORIENTOWANY(2008-04-10)
Reklama