UWAGA!

24 kwietnia poznamy mistrza Elbląga w biegach górskich

 Elbląg, 24 kwietnia poznamy mistrza Elbląga w biegach górskich
(fot. Labosport)

Już 24 kwietnia odbędzie się pierwsza edycja imprezy sportowej Ultra Wysoczyzna, podczas której z wymagającymi trasami poprowadzonymi przez tereny malowniczej Wysoczyzny Elbląskiej zmierzy się ponad 800 śmiałków z całego kraju. Podczas rywalizacji na dystansie 25 km wyłoniony zostanie mistrz oraz mistrzyni Elbląga w biegach górskich.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w ramach Ultra Wysoczyzny 2022 będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: Ryk Jelenia – 80 km, Wycie Wilka – 52 km, Kwik Dzika – 25 km i Pisk Lisa 12 km. Dwie dłuższe trasy poprowadzone będą przez całą Wysoczyznę Elbląską, m.in. przez Jelenią Dolinę, Lasy Kadyńskie, Szwajcarię Próchnicką czy Las Cegielniany. Zawodnicy z dwóch krótszych dystansów będą rywalizować w elbląskiej Bażantarni.

Elblążanie, którzy wybiorą dystans Kwik Dzika - 25 km, wezmą udział w rywalizacji o tytuł mistrza oraz mistrzyni Elbląga w biegach górskich. Trasa składać się będzie z dwóch, 12,5 kilometrowych pętli, poprowadzonych ścieżkami Bażantarni. Zawodnicy przebiegać będą przez m.in. Górę Chrobrego, Urwisko Krystyny, Świątynię Dumania, Parasol, Górę Jagiellońską czy Belweder. Suma przewyższeń na trasie wyniesie +/- 1000 m, co świadczy o tym, że trasa będzie wymagająca, szczególnie dla osób, które przyzwyczajone są do „płaskich” biegów. Start, meta oraz miasteczko zawodów znajdować się będą na parkingu przy Muszli Koncertowej oraz Restauracji Myśliwska.

Wszystkie informacje natemat imprezy, w tym trasy oraz profile przewyższeń, znajdują się na stronie internetowej – www.ultrawysoczyzna.pl. Do rywalizacji w mistrzostwach Elbląga mogą przystąpić tylko mieszkańcy Elbląga, którzy przy zgłoszeniu wpiszą "Elbląg" w polu „miasto”.

Zapisy na Ultra Wysoczyznę 2022 trwają. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.ultrawysoczyzna.pl.

 

Sponsor tytularny: Meble Wójcik

Gospodarze: Witold Wróblewski, prezydent Elbląg, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Nadleśnictwo Elbląg

 

Patronat medialny nad imprezą sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Labosport Polska

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama