UWAGA!

300 kg na miarę zwycięstwa

W ubiegłym roku przywiózł z zawodów tytuł mistrza Polski. Nie spoczął na laurach. Ostatnie miesiące regularnie spędzał na siłowni, gdzie wylewał siódme poty na treningach. Opłaciło się. Mariusz Bojanowski wrócił właśnie z międzynarodowych mistrzostw Europy z kolejnym tytułem.

Polska ma swojego Pudzianowskiego a Elbląg Bojanowskiego. Od soboty (1 lipca) elbląski siłacz może tytułować się mistrzem Europy. Na mistrzostwa European Championsship do Białej Podlaskiej zjechało 350 zawodników. Ponad setka spróbowała swoich sił (i to w dosłownym znaczeniu tego słowa) w dyscyplinie zwanej deadlift czyli martwym ciągiem. Wśród nich elblążanin Mariusz Bojanowski, który podniósł bagatela 300 kg. Swoją wygraną zadedykował córce Lenie.
       - Na udział w mistrzostwach zdecydowałem się na miesiąc przed imprezą i udało się – mówi elbląski siłacz. - Czułem, że mam dobrą formę. W przygotowaniach do zawodów pomógł mi mój pracodawca, trener siłowni, a także kolega. To dzięki nim udało mi się zdobyć ten sukces. Moja dyscyplina była podzielona na kilka kategorii. Ja wziąłem udział w kategorii open. Łącznie wzięło w niej udział 14 zawodników. Udało mi się pokonać moich konkurentów. To niesamowite przeżycie.
       Wygrana otworzyła elblążaninowi kolejną furtkę. Przed nim mistrzostwa świata, które w tym roku odbędą się we wrześniu w Czechach. A Mariusz Bojanowski ma apetyt na więcej... Jednak każdy udział w zawodach wiąże się z kosztami. - Bardzo chciałabym wziąć udział w takich mistrzostwach i reprezentować nasze miasto – mówi Bojanowski. - Ale każdy wyjazd kosztuje. Na ostatni wydałem tysiąc złotych. Nie wspomnę już o kosztach związanych z przygotowaniami do imprezy. Odpowiednia dieta, ćwiczenia na siłowni kosztowały mnie kilka dodatkowych tysięcy złotych. Fajnie, by było, gdyby znalazł się jakiś sponsor, który wspomógłby mnie finansowo, bym dalej mógł z dumą reprezentować nasze miasto.
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama