UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Asy serwują "asy"

 
Elbląg, Asy serwują "asy"
fot. Anna Dembińska

Najzdolniejsi siatkarze młodego pokolenia przyjechali do Elbląga na podsumowanie kolejnego sezonu w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych. Zobacz zdjęcia. Jest duża szansa na to, że od przyszłego roku szkolnego taki ośrodek (zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt) będzie funkcjonował w Szkole Sportowej nr 3.

- Od siedmiu lat organizujemy ogólnopolski finał talentów dla zawodników z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W Elblągu w czterech drużynach (Wschód, Zachód, Północ, Południe) grają zawodnicy w kategorii wiekowej: kadet i młodzik – mówi Adam Nowik, koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
       SOS – y PZPS zostały powołane z inicjatywy związku siatkarskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku. Trenują w nich uczniowie grający w siatkówkę na wyższym poziomie (przeważnie już w klubach i szkołach). Jedną z „twarzy” Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych jest Marcin Komenda, reprezentant Polski i rozgrywający (od tego sezonu) Asseco Resovia. Wcześniej grał w GKS Katowice i Effectorze Kielce.
       - Obserwujemy rozwój najlepszych dzieci i szukamy „rodzynków” do Szkół Mistrzostwa Sportowego – wyjaśniał Adam Nowik. - A potem do reprezentacji.
       Dzisiaj w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych trenuje 7,5 tysiąca dzieci w ponad 170 szkołach podstawowych i ponadpodstawowych – mówił Waldemar Wspaniały, szef SOS, podczas wczorajszej gali otwierającej turniej.
       W ciągu siedmiu lat przez projekt przewinęło się ok. 30 tys. dzieci.
       - W Elblągu Siatkarski Ośrodek Szkoleniowy PZPS działa przy Gimnazjum nr 3. Ze względu na likwidację gimnazjów od nowego roku szkolnego zostanie przeniesiony do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3. Zostanie też uruchomiony SOS dla chłopców (do tej pory w ośrodku mogły trenować tylko dziewczyny).
       Pod patronatem SOS – u będą działać klasy 7 i 8 w Sportowej Szkole Podstawowej. Klasy 4- 6 będą zrzeszone w Akademii SOS. Dziecko, które chciałoby zacząć swoją przygodę z siatkówką, może rozpocząć w czwartej klasie i kontynuować aż do zakończenia podstawówki – wyjaśniał Piotr Kowal z elbląskiego MOSiR – u.
       Elbląskie zawody – to faktycznie cztery turnieje dla dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej kadet (kadetka) i młodzik (młodziczka). W każdym turnieju biorą udział cztery zespoły, które grają systemem „każdy z każdym”. Turniej potrwa do wtorku. Początek meczów o godzinie 9.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama