UWAGA!

Będą kopać na Skrzydlatej? (piłka nożna)

Zdaniem kierownictwa Młodzieżowego Ośrodka Piłkarskiego, ostatnią kolejkę meczów w ligach wojewódzkich juniorów elbląska Olimpia rozgrywała na boisku przy Skrzydlatej tylko z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Kolejne ligowe spotkania będą rozgrywane na płycie stadionu przy ul. Agrykola.

Ta opinia pochodzi z czwartku, 28 sierpnia, i będzie, zdaniem Renaty Sadowskiej, prezes MOP Olimpii, obowiązywała także w niedzielę. A dojdzie do ciekawych derbów elbląskich juniorów Olimpii i Mlexera. Juniorzy młodsi Olimpii zagrają z Romintą Gołdap.
     Natomiast boisko przy ul. Skrzydlatej jest eksploatowane ponad miarę. W lipcu gospodarz obiektu MOSiR wypełniał wyrwy w płycie ziemią, wałował i użyźniał ziemię nawozami. W efekcie wyrosła trawa, którą systematycznie koszono, ale z chwilą nasilenia treningów powstały nowe ubytki w darni. Na boisku trenuje 10 drużyn Młodzieżowego Ośrodka Piłkarskiego Olimpii i cztery zespoły ZKS Olimpii. Każdy zespół trenuje trzy razy w tygodniu, a od niedawna na tej samej płycie rozgrywane są mecze ligowe. Szacuje się, że w okresie dwóch miesięcy będzie to około 40 spotkań piłkarskich. Nic dziwnego, że płyta nie wytrzymuje tak dużego obciążenia, a po deszczowej aurze jej zniszczenia są coraz większe. W czwartek w pobliżu płyty boiska wykonywano odwiert geologiczny, być może przygotowujący teren pod planowane sportowe inwestycje.
     Tymczasem pod znakiem zapytania stoi możliwość zbudowania kolejnej płyty boiska w sąsiedztwie już istniejącej, bo projekt budowy kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej zakłada zajęcie części terenu, na którym mogłaby powstać druga płyta trawiasta. Ma tam powstać niepełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią..
     A może opłaca się dołożyć grosza i zbudować w tym sportowym kompleksie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią? Mogliby z niego korzystać w czasie lekcji gimnazjaliści, a później także piłkarze, a miasto zyskałoby obiekt z prawdziwego zdarzenia, funkcjonujący niezależnie od pogody.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak im niewygodnie w tyle drużyn trenowac na Skrzydlatej, to niech ZKS pogonią. Mają prywatnych sponsorów, to niech się przekonają ile kosztuje utrzymanie drużyny. A Agrikola zostaje dla pierwszego zespołu Olimpii!!!
 • Tak naprawdę to są wszystko obiekty miejskie utrzymywane przez miasto i nikt nikogo nie będzie wypędzał a ZKS sam przygotowuje dla siebie boisko a nie jak Olimpia liczy na "drapane" >Równy plac do gry dla młodzieży!!!!!
 • OLIMPIA - Warmia Grajewo hit rundy !!!sobota 2008-08-30 g. 17.00 !!! Serdecznie zapraszamy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojcieeech(2008-08-29)
Reklama