UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biegacze na orientację zakończyli sezon

 
Elbląg, Biegacze na orientację zakończyli sezon
fot. MOSiR

Miłośnicy biegów na orientację po raz ostatni rywalizowali podczas X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym samym poznaliśmy także zwycięzców poszczególnych kategorii całego cyklu grand prix.

To były ostatnie zawody X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Dziewiąte w tym sezonie zawody w biegach na orientację, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf, przyciągnęły na start 48 biegaczy, w tym 16 kobiet, 32 mężczyzn i 5 rodzin. Zawodnicy rywalizowali na pięknie położonej trasie w elbląskiej Bażantarni.
       - Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie, która zwabiła do Bażantarni sporą ilość miłośników biegu na orientację - informuje Bolesław Czechowski, prezes EKO Gryf Elbląg. - Tradycyjnie w gronie startujących nie zabrakło uczniów elbląskich szkół oraz wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kamionka Wielkiego. W zależności od kategorii wiekowej, trasa posiadała różną długość. W zależności od wieku dobierana była także ilość punktów kontrolnych do zaliczenia.
       W dziewiątych w tym sezonie zawodach, najwięcej biegaczy wystartowało w kategorii open mężczyzn. Z grona 11 zawodników najlepiej na trasie poradził sobie elblążanin Piotr Światkowski, który wyprzedził drugiego na mecie Bogdana Rycerskiego z Giżycka oraz trzeciego w tej klasyfikacji Jarosława Mazura z Elbląga. Wśród pań w kategorii do 35 lat triumfowała Natalia Dzika z Giżycka, a w kategorii powyżej 35 lat najlepsza okazała się elblążanka Magdalena Orzechowska. Sporo ciekawego działo się także w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych chłopców, gdzie aż siedmiu zawodników reprezentowało Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamionku Wielkim. Z tego grona najlepiej z trasą poradził sobie Mateusz Grzyb, drugi był Dawid Hryniewicz, a na najniższym stopniu podium uplasował się Daniel Wypij. W ostatnich w tym sezonie zawodach wystartowała praktycznie cała czołówka grand prix, co miało wpływ na poziom zawodów.
       Po zakończeniu rywalizacji sportowej odbyło się podsumowanie całego cyklu X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Trzech najlepszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe statuetki. W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Orzechowska, która na swoim koncie zgromadziła 298 pkt. i drugą w tej klasyfikacji Katarzynę Stefanowicz wyprzedziła aż o 248 pkt. Natomiast wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Kamil Różalski zdobywając 344 pkt. Drugi w tej kategorii Jakub Sielski zdobył 140 pkt., a trzecie miejsce przypadło dla Oliwiera Bujaka (96 pkt.).
      
       W kategorii szkół podstawowych i gimnazja wśród dziewcząt i chłopców liderzy nie dali siebie doścignąć nawet na chwile. Gabriela Szczepanik zdobyła łącznie 346 pkt. a Piotr Banach Piotr 350 pkt. Zaciętej rywalizacji nie zabrakło również wśród osób dorosłych. W kategorii kobiet do 35 najlepsza okazała się Magdalena Ciarkowska, której w całym sezonie udało zdobyć się 288 pkt i tym samym zostawiła za sobą drugą zawodniczkę z 53 punktową różnicą. Nieco inaczej zmagania potoczyły się w kategorii powyżej 35 lat. Tu wygrała Monika Typańska, która zaledwie o siedem punktów wyprzedziła Magdalenę Orzechowską. Wśród mężczyzn w kategorii do 35 lat X edycję Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację zdominował Jacek Ciszkowski, zdobywając 200 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Mateusz Spadik - 144 pkt., zaś tuż zanim z wynikiem dokładnie 100 pkt. na podium stanął Michał Niedźwiedź.
       W kategorii mężczyzn powyżej 35 lat (36 lat i starsi) udział wzięło najwięcej zawodników. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie zwyciężył Piotr Światkowski (350 pkt.), druga lokata przypadła dla Romana Typańskiego (272 pkt.), a trzeci okazał się Bogdan Rycerski (242 pkt.). Rywalizację rodzinną wygrała rodzina Borkowskich z wynikiem 344 pkt. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła rodzina Orzechowskich (317 pkt.), a trzecie miejsce przypadło Rodzinie Różalskich (276 pkt.), która wyprzedziła czwartą ekipę o zaledwie o dwa punkty.
       Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali statuetki ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dodatkowo uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Joannę Banach oraz karnety ufundowanych przez Restaurację „SUBWAY”. Przed zawodnikami wakacyjna przerwa, a na kolejnej edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację spotkają się już we wrześniu.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama