Było bardzo ciężko (piłka ręczna)

W zaległym meczu 17. kolejki ekstraklasy kobiet piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały w meczu wyjazdowym Łącznościowiec Szczecin 29:26 (19:13).

Od początku mecz w Szczecinie był bardzo zacięty i wyrównany. Elblążanki przez pierwsze minuty nie potrafiły się odnaleźć na parkiecie, jakby jeszcze odczuwały trudy podróży oraz spotkań pucharowych. Popełniały sporo prostych błędów i często gubiły piłkę. Z drugiej jednak strony nie ma się co dziwić, wszak zawodniczki Startu przybyły do Elbląga w poniedziałek wieczorem, a już we wtorek po południu wyjeżdżały na mecz z Łącznościowcem. Ponadto osłabione były brakiem kapitana zespołu Hanny Szuszkiewicz, która w meczu pucharowym doznała kontuzji kolana. Po 10 min. gry gospodynie prowadziły różnicą trzech bramek 8:5. Kilka minut później Start "przebudził się" z lekkiego letargu i zaczął odrabiać straty. W przeciągu pięciu minut podopieczne Jerzego Ringwelskiego zdobyły cztery bramki z rzędu nie tracą żadnej i wyszły na prowadzenie 9:8. Za moment celnym rzutem popisała się zawodniczka Łącznościowca i doprowadziła do remisu 9:9. Jak się później okazało był to ostatni remis w tym meczu. W końcówce pierwszej odsłony elblążanki bardzo dobrze zagrały z kontry i po dwóch bramkach Kingi Polenz oraz jednej Olgi Radkiewicz i Moniki Pełki ponownie wyszły na prowadzenie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się sześciobramkowym prowadzeniem Startu 19:13.
     W drugiej połowie, a dokładniej od 40. min meczu stało się to, czego najbardziej obawiali się zarówno elbląscy sympatycy piłki ręcznej, jaki i same zawodniczki. Elblążanki opadły z sił, co oczywiście było konsekwencją dwóch trudnych meczy pucharowych rozegranych w ubiegły piątek i niedzielę. Gospodynie szybko wykorzystały niedyspozycję rywalek i z minuty na minutę zmniejszały starty. Przewaga Startu topniała w zaskakującym tempie i w 50. min wynosiła tylko dwie bramki 26:24. W końcówce jednak zawodniczki Jerzego Ringwelskiego zmobilizowały się na tyle, że zdobyły trzy bramki, tracąc tylko dwie i mecz zakończył się wygraną Startu 29:26. Po tym zwycięstwie elbląski zespół awansował na piąte miejsce w tabeli.

Łącznościowiec Szczecin - Start Elbląg 26:29 (13:19)

Start: Charłamowa, Alberciak - Kańduła, Kozik 7, Stelina, Pełka 3, Pałgan 1, Polenz 4, Szklarczuk 6, Korowacka, Olszewska 5, Radkiewicz 3
     Łącznościowiec: Styferska, Pietruszkiewicz, Bielecka - Nowak, Całużyńska 4, Andrzejewska 3, Szymczak 3, Sawicka 1, Jóźwiak 2, Kalwasińska 1, Sobczyk 8, Piontke 1, Orzechowska 1, Stankiewicz 2.

Komplet wyników 17. kolejki: Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Jaroslavia Jarosław 35:14 (20:4), Nata AZS AWF Gdańsk - Sośnica Gliwice 34:32 (20:15), Kolporter Kielce - Piotrkowia Piotrków Trybunalski 23:19 (12:8), Ruch Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 19:19 (9:10), Łącznościowiec Szczecin - Start Elbląg 26:29 (13:19). Pauzowały: Zagłębie Lubin i Montex Lublin

• No to się i tym razem udało:) SZczęście sprzyja lepszym. Start Elbląg jako jeden z nielicznych zespołów w naszym regionie godnie nas reprezentuje. A i dziewczyny są tam urodziwe :))) Pozdrawiam wszystkich kibiców.
    0
    0
    Pan Nikt(2002-02-21)
  • Co do dziewczyn a zwłaszcza ich urody, to Kozik jest cool.
    0
    0
    cooler(2002-02-21)
  • Panie Nikt. Co to znaczy udało się! To są rezultaty ciężkiej pracy dziewczyn, inteligencji trenera. To nie jest Totolotek, że można z przekąsem powiedzieć "udało się", głupi ma szczęście. Na szczęście trzeba zapracować panie Nikt!
  • Wszystko fajnie,ale czy nie można po podaniu streszczenia i wszystkich statystyk pokazać tabeli, na którym miejscu aktualnie się znajdujemy? I nie dotyczy to tylko piłki ręcznej kobiet!
  • Teraz poprawcie na Montexie. Gdyby sie udało, Drużkowski czułby się jak niepyszny.
  • Do web: Tabele wszystkich naszych drużyn zamieszczone są na głównej stronie sportowej u góry po prawej stronie w dziale Tabele wyników. Życzę miłej lektury.
  • Hmmm.... Moze EB jest dobre Ale czy ja wiem czy wystarczajoco ja mam za duzo z tym EB chodze do klasy z synem kierownika znam syna Trenera Jedna zawdoniczka mieszka kolo mnie.. lol jestem popularny Och i ach Behehe:FF
  • Kooti chwalisz się czy żalisz?
    0
    0
    To mówiłem ja-Jarząbek Wacław(2002-02-21)
  • Do autora. Dzięki za wskazówkę gdzie są tabele, dopiero teraz trafiłem, zawsze myślałem że to niedociągnięcie z Waszej strony, a to ja taki mało bystry. Mam jedno ale - piszcie proszę Olimpia a nie polonia Olimpia, zaręczam nikt się nie obrazi, a na pewno nie prawdziwi kibice. Wszystko co dobre w elbląskiej piłce kojarzy się wyłącznie z Olimpią!!! (i niech tak zostanie). I nie mówcie, że będzie to jakieś przekłamanie. Po prostu poloni nie ma w Elblągu, a poza tym to krócej:). Jeszcze raz dzięki.
    0
    0
    hoolicool(2002-02-23)
  • Do hoolicool: Dla mnie także wszystko co jest związane z piłką nożną w Elblągu kojarzy się z Olimpią. Ale nie mogą pisać, tylko i wyłącznie Olimpia (choć wiem, że tak chcieliby kibice) ponieważ nazwa klubu jest inna. To nie jest mój prywatny wymysł i nic na to nie poradzę. A z drugiej strony czy to aż tak ważne czy napisane jest Polonia Olimpia czy tylko Olimpia. Przecież najważniejsze jest to aby chłopaki wygrywali i wreszcie awansowali do III ligi. Myślę, że o to chodzi wszystkim kibicom piłki nożnej w Elblągu. Jeśli nie awansujemy to co nam przyjdzie z tego, że będziemy tu rozprawiali na temat nazwy skoro nadal będziemy tłuc się po jakiś wioskach w IV lidze. Pozdrawiam i proszę prawdziwych kibiców o wyrozumiałość.
  • Panie Roman Co to za teksty w stylu dobrych zawodniczek inteligencji trenera. Pan chyba żartuje. Dziewczyny sa wolne, zadufane w sobie a trener... przepraszam to człowiek ktory nie wie jak poprowadzić grę. Roman Ty chyba oglądasz inne mecze niż ja Czy my mówimy o tej samej drużynie.
    0
    0
    karakan(2002-02-25)
  • Start Elbląg pokonał u siebie Montex Lublin 23:19 (14:11). Brawo dziewczyny!!!!!!!!