UWAGA!

Co słychać w rezerwach?

 Elbląg, Rezerwy Olimpii rozpoczynają rundę wiosenną
Rezerwy Olimpii rozpoczynają rundę wiosenną (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

11. miejsce w IV lidze, pięć zwycięstw, trzy remisy i dziewięć porażek – tak wygląda bilans rezerw Olimpii Elbląg po rundzie jesiennej. Celem drużyny w rundzie wiosennej jest zajęcie miejsca w środku tabeli, co pozwoli na utrzymanie się na tym poziomie rozgrywek. 

Rezerwy Olimpii to dość specyficzna drużyna. Z jednej strony to poważny czwartoligowiec, z drugiej – jest to swoiste „ukoronowanie” procesu szkolenia w Akademii Olimpii. W żółto – biało – niebieskich barwach po boiskach biegają piłkarze, z których większość nie ma skończonych dwudziestu lat. Najlepiej świadczy o tym tabela Pro Junior System, gdzie rezerwy zgromadziły po rundzie jesiennej 21084 punkty. Druga w tabeli warmińsko – mazurskiej forBet IV ligi Drwęca Nowe Miasto Lubawskie ma ich „tylko” 9421. Druga drużyna na piątym szczeblu rozgrywek, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie zespoły czwartoligowe w Polsce – Jantar Ustka (10 pozycja w pomorskiej IV lidze) ma punktów w PJS – 17912.
       - Chcemy promować naszych piłkarzy, tak żeby zagrali w pierwszych zespołach: w Olimpii lub w innych drużynach – wyjaśniał Szymon Waga, trener Olimpii II Elbląg.
       Po rundzie jesiennej do innych drużyn odeszli: Jakub Bloch (Dąb Kadyny – B klasa), Patryk Bonin (KP Starogard Gdański – gr. druga III ligi), Kamil Czubak (Polonia Pasłęk – klasa okręgowa), Remigiusz Misztal (Osiczanka Osice – pomorska A klasa), Paweł Szafek (Unia Susz – IV liga), Przemysław Tatar (Zatoka Braniewo – IV liga). W zamian żółto – biało – niebieskich wzmocni Wiktor Perlejewski (osiemnastolatek z Huraganu Morąg). Być może w rozgrywkach rezerwy będą w pojedynczych meczach wzmacniane piłkarzami pierwszej drużyny.
       - Celem drużyny jest zajęcie takiego miejsca w lidze, żebyśmy się utrzymali na tym poziomie rozgrywek. W każdym meczu będziemy chcieli zaprezentować się najlepiej jak potrafimy – mówi Szymon Waga.
       Wbrew pozorom zadanie do łatwych nie należy. Z ligi spadają trzy ostatnie zespoły (z miejsc 14 – 16), dwa następne (12 – 13) grają w barażach z drużynami, które w klasie okręgowej zajęły drugie miejsca. To jest wariant optymistyczny.
       W wariancie pesymistycznym liczba spadkowiczów się zwiększy, gdyż z pierwszej grupy III ligi spadną zespoły z naszego województwa. Na razie w grupie spadkowej jest Mazur Ełk.
       W wariancie bardzo pesymistycznym, kiedy pierwszy zespół Olimpii spadnie do III ligi, rezerwy „z automatu” zostaną relegowane do klasy okręgowej.
       - Nie patrzymy na kwestię utrzymania pod tym kątem. Mam nadzieję, że pierwszy zespół Olimpii się utrzyma, a my w przyszłym sezonie zagramy w IV lidze – mówi trener rezerw żółto – biało – niebieskich.
       Podopieczni Szymona Wagi po rundzie jesiennej zajmują 11. miejsce w tabeli. W tej chwili jest to pierwsze bezpieczna lokata w tabeli (pod warunkiem, że z III ligi żaden klub z województwa warmińsko – mazurskiego nie spadnie).
       Drugi zespół Olimpii rozgrywki rozpocznie 30 marca w Gołdapi, gdzie rywalem będzie miejscowa Rominta. W rundzie jesiennej na A8 górą był zespół z Gołdapi, który wygrał 1:0. W trakcie rundy wiosennej rezerwy rozegrają 13 spotkań. Rozgrywki ligowe zakończą się 15 czerwca.
      
       Sparingi Olimpii II Elbląg:
       Olimpia II Elbląg – Powiśle Dzierzgoń (pomorska IV liga) 1:2, bramka: Kulesz
       Olimpia II Elbląg – Barkas Tolkmicko (A klasa) 6:0, bramki: Nestorowicz x2, Wierzba, Kulesz, Zaleski, Bucio
       Olimpia II Elbląg – Zatoka Braniewo (IV liga) 2:1, bramki: Bucio, Kordykiewicz
       Olimpia II Elbląg – Żuławy Nowy Dwór (gdańska klasa okręgowa) 3:0, bramki: Korkliniewski, Bucio, Bradtke
       Olimpia II Elbląg – Baltika Kaliningrad (Rosja) 3:0, bramki: Sochań, Wierzba, Wieliczko
       Olimpia II Elbląg – Powiśle II Dzierzgoń (gdańska klasa okręgowa) 4:1, bramki: Nestorowicz, Tomaszewski, Persona, Wieliczko
       Olimpia II Elbląg – Polonia Pasłęk (klasa okręgowa) 6:1, bramki: Bucio, samobójcza, Bradtke x2, Kordykiewicz, Tomaszewski
       Olimpia II Elbląg – Błękitni Stare Pole (pomorska A klasa) 5:1, bramki: Kulesz, Milanowski, Nestorowicz, Persona, Tomaszewski
       Olimpia II Elbląg – Concordia Elbląg (IV liga) 1:2, bramka: Nestorowicz
       Olimpia II Elbląg – Polonia Pasłęk (liga okręgowa) 7:1, bramki: Bradtke x2, Zaleski x2, Rynkowski, Tomaszewski, Persona
       Olimpia II Elbląg – Agat Jegłownik (B klasa) 2:1 bramki: Zaleski, Persona
       Olimpia II Elbląg – Wierzyca Pelplin (gr. druga III ligi) 1:0, bramka: Sochań
      
       Zobacz tabelę IV ligi

      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama