Concordia lepsza w meczu beniaminków

Elbląg, Concordia wygrała z KS Wasilków
Concordia wygrała z KS Wasilków (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Dramatyczny przebieg miał dzisiejszy mecz beniaminków III ligi. Elbląska Concordia podejmowała KS Wasilków. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 0:1, a tylko swojemu bramkarzowi zawdzięczali taki wynik. W drugiej części meczu podopieczni Łukasza Nadolnego odwrócili losy spotkania.

W pierwszej kolejce Concordia Elbląg na własnym boisku zremisowała z Lechią Tomaszów Mazowiecki. KS Wasików po porażce 0:4 z Pelikanem Łowicz zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Obie drużyny miały więc ochotę na zwycięstwo.
       Po pierwszej połowie bliżej sukcesu byli goście po bramce Dawida Ostaszewskiego zdobytej w 26. minucie. Kilka minut później goście powinni prowadzić 2:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jan Pawłowski.
       W przerwie w szatni gospodarzy padły zapewne męskie słowa, bo na druga połowę pomarańczowo – czarni z zamiarem odwrócenia losów spotkania. Pierwszą część swojego planu wykonali już w 53. min., kiedy do bramki rywali trafił Dominik Pawłowski.
       To nie był jednak koniec złych wieści dla gości. Od 67. minuty musieli on grać w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą (i w konsekwencji czerwoną) kartkę zobaczył Dawid Ostaszewski. Gospodarze grę w przewadze wykorzystali kilka minut później. Bramkę na 2:1 strzelił Tomasz Szawara w 71. minucie. I takim rezultatem mecz się skończył, choć gdyby piłkarze Concordii byli bardziej skuteczni, to mogliby strzelić więcej bramek.
       Za tydzień podopieczni Łukasza Nadolnego zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Zambrów.

Concordia Elbląg – KS Wasilków 2:1 (0:1)
       Bramki: 0:1 – Ostałowski (26. min.), 1:1 – Pawłowski (53. min.), 2:1 – Szawara (71. min, karny)