Concordia wyjeżdża z Warszawy z trzema punktami (aktualizacja)

Elbląg, foto arch MS
foto arch MS

Concordia Elbląg pokonała w Warszawie Ursus 2:0. Bramki dla elbląskiego zespołu strzelili Martin Strach i Mateusz Szmydt.

Po efektownym zwycięstwie nad Dębem Kadyny w Wojewódzkim Pucharze Polski (przypomnijmy: w środę pomarańczowo – czarni rozgromili Dąb 7:1) piłkarze Concordii pojechali na mecz do Warszawy. Ostatni mecz ligowy z ŁKS 1926 Łomża pozwalał mieć nadzieję na wywiezienie ze stolicy choćby remisu. Dla Concordii, która w tabeli była w strefie spadkowej, każdy punkt był niejako na wagę złota.
       Concordia nie była faworytem tego spotkania. Dość napisać, że w bieżącym sezonie pomarańczowo – czarni nie zdobyli na wyjeździe nawet punktu. W meczu z Ursusem do bramki Concordii wrócił Przemysław Matłoka.
       W pierwszej połowie bramki nie padły. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. W zespole Ursusa zadebiutował, mający za sobą występy w ekstraklasie (i Olimpii Elbląg), Tomasz Chałas, ale jego gra nie pomogła gospodarzom pokonać Przemysława Matłoki. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki Concordia miała w 44. min. Po strzale Michała Lewandowskiego piłka trafiła jednak w poprzeczkę.
       Bezbramkowy remis nie satysfakcjonował jednak ani gospodarzy ani gości. Concordia zwietrzyła możliwość wywiezienia korzystnego rezultatu. I w drugiej połowie gra nabrała tempa. W 52. minucie po rajdzie Mateusza Szmydta mogło być 1:0. Niestety, piłkarz Concordii trafił w słupek. 11 minut później Martin Strach pokonał „na raty” strzegącego bramki Ursusa Artura Halucha i było 1:0 dla gości. Gospodarze mogli wyrównać. Ale i Concordia próbowała powiększyć zdobycz bramkową. Starania pomarańczowo – czarnych odniosły skutek w 89. min. gry, kiedy po dośrodkowaniu Bernarda Powszuka piłkę w siatce warszawiaków umieścił Mateusz Szmydt.
       Wynik meczu można oceniać jako niespodziankę. To już drugi mecz ligowy z rzędu, kiedy Concordia zagrała na „zero z tyłu”. Za tydzień w Elblągu pomarańczowo – czarni podejmą Huragan Wołomin i będzie to kolejna szansa na zwiększenie liczby punktów w tabeli.

Ursus Warszawa – Concordia Elbląg 0:2 (0:0) 0:1 Strach 63 min., 0:2 Szmydt 89 min.

Concordia: Matłoka – Powszuk, Kamiński, Edil de Souza, Tomczuk, Szmydt, M.Pelc (79' Załucki), Lewandowski (85' Burzyński), Kiełtyka, Bujnowski (92' Pietrewicz), Strach (70' Otręba)