Czwarta porażka Truso

Elbląg, Czwarta porażka Truso

Siatkarki II-ligowej Energi MKS Truso walczyły o pierwszą wygraną w sezonie 2019/2020. Niestety zawodniczki Politechniki Poznańskiej dały sobie urwać tylko jednego seta i wywiozły z Elbląga komplet punktów. - Na razie nasz zespół nie stać jeszcze na zwycięstwo. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość - powiedział trener Andrzej Jewniewicz.

Nie wiedzie się w tym sezonie siatkarkom Truso. Elblążanki przegrywają mecz za meczem, a szansą na rehabilitację był kolejny pojedynek, z SKF Politechnika Poznańska. Rywal po czterech pojedynkach, podobnie jak nasza drużyna, nie miał jeszcze na swoim koncie zwycięstwa, zatem obie drużyny przed spotkaniem miały dodatkową motywację.

Elblążanki bardzo dobre rozpoczęły mecz. Zdołały zbudować przewagę i utrzymywać dystans. Realizowały założenia taktyczne i pierwszego seta zakończyły z przewagą sześciu punktów. W drugiej partii rywalki próbowały się zrewanżować i gospodynie musiały gonić wynik. Niestety w końcówce pomyliły się w atakach, a także w polu serwisowym i poznanianki wygrały 25:22, wyrównując stan rywalizacji na 1:1. W trzecim i czwartym secie na parkiecie dominowały już przyjezdne, które z łatwością wygrały obie partie do szesnastu i cały mecz 3:1.

Andrzej Jewiewicz - Patrząc realnie na ligę to w tym momencie jesteśmy jednym z najsłabszych zespołów. SKF całkowicie zmienił zespół w stosunku do poprzedniego roku, zagrał bardzo dobry mecz, a nam siły starczyło na dwa sety. Później dziewczyny padły psychicznie. Mieliśmy też problem, bo rozgrywająca Paulina Markowicz doznała drobnej kontuzji ręki. Dopóki dziewczyny trzymały się taktyki to było dobrze. Poznanianki grały specyficznym systemem w obronie i żeby je ominąć to trzeba grać mądrze. Niestety nasze zawodniczki próbowały siłowo wygrywać akcje, a tak się nie dało. Uciekło nam też przyjęcie, rywalki wyczuły że mogą grać skrótami przeciwko nam. Powoli schodziła z nich wiara, że można wygrać. Bardzo szkoda przegranego drugiego seta, bo wtedy mieliłyśmy szanse wygrać mecz, ewentualnie urwać jeden punkt. Cieszę się, że dziewczyny zawalczyły i wygrały pierwszego seta. Żal można mieć jedynie do tego, że niektóre zawodniczki w czwartym secie zwiesiły głowy. Zobaczymy co będzie dalej. Spróbujemy ugrać kilak punktów w pierwszej rundzie. Na pewno czas będzie pracował na naszą korzyść, bo młode zawodniczki będą nabierały doświadczenia. Na razie nasz zespół nie stać jeszcze na zwycięstwo. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość.

Energa MKS Truso - SKF Politechnika Poznańska 1:3 (25:19; 22:25; 16:25; 16:25)

Truso: Markowicz, Fedorowicz, Frąckiewicz, Szostak, Wąsik, Dziąbowska, Szaruga (l), Tarmasewicz (l), Jachimczyk, Kuczyńska, Socha, Łukaczyk, Wilamowska, Katyszewska.

26 października Truso zagra na wyjeździe z Sokołem Mogilno.

• Po co to finansować? Nie lepiej te kasę przeznaczyć choćby na Start czy Olimpię, które walczą o coś w poważniejszych ligach?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    3 10
    SjestawPArkuModrzewie(2019-10-21)
  • Akurat siatkówke miasto nie finansuje. Większość kasy idzie właśnie na start i olimpie
    5 2
    (2019-10-21)
  • Panie trenerze Jewniewicz najwyższa pora iść do okulisty i wymienić okulary, to co pan wyprawia przy zmianach jest żenujące 10 zagrywek przeciwnika 10 nieodebranych i żadnych zmian. Pora przekazać pałeczkę panu Wojtkowi
    4 1
    marecki 4321(2019-10-22)
  • Konieczna NATYCHMIASTOWA zmiana trenera!!! Już dwa lata temu było to potrzebne, ale lepiej późno niż wcale. Dominik z Braniewa byłby dobrym trenerem.
    4 4
    (2019-10-22)
  • Standardowo. Czas będzie pracował na naszą korzyść. Już nie mogę tego słuchać. Zmiana trenera, podziękować starym, które się nie sprawdzają i poszukać wzmocnień. To jest najsłabsza pod względem poziomu 2 liga w Polsce.
    3 3
  • @SjestawPArkuModrzewie - kolego co do startu?i najwyzszej klasy rozgrywkowej zauwaz ze odwielu lat zaplecze jest tak slabe ze graj a tam smsy drugie sklady rezerwy czy inne zespoly/// zeby spasc to trzeba albo zbankrutowac albo sie wycofacalbo grac wbrew sobie pod sts y
    2 0
    inc(2019-10-22)
  • Może warto by popracować z psychologiem. Dziewczyny nie. .. "zwieszałyby głów". ..
    2 0
  • Wojtek na trenera Jewniewicz na emeryturę bo jak tak dalej będzie to wyglądało to za rok nie będzie komu grać o
    1 2
    Kibic II(2019-10-23)
  • marecki. .. W tym meczu nie było takiej sytuacji żeby Truso straciło 10 punktów przy zagrywce przeciwnika!Obejrzyj wideo i policz. Kibic II-trener Samulewski pracuje razem z Jewniewiczem na treningach i obaj odpowiadają za ten zespół, w którym gra kilka ubiegłorocznych Młodziczek!!!Najbardziej zastanawia mnie jednak proponowanie do pracy w Truso trenera /Dominik/, który na propozycje współpracy z Elblągiem odmawiał bo sam chcial zbudować w Braniewie zespół II-ligowy, później połączył się z Malborkiem i rezultaty są takie, że nie ma już obu zespołów ani Sparty Braniewo ani Orła Malbork!!Jak ktoś nienawidzi Jewniewicza i na siłę chce mu przypiąć łatkę to Jego sprawa ale obrażanie i opluwanie starszych zawodniczek, które pomagają temu zespołowi to jest zwykłe chamstwo!!Obserwator
    0 0
    (2019-10-24)
  • Kto tu kogo opluł??? Proszę o natychmiastowe wyjaśnienie!!! Wyrażenie niepochlebnych opinii to od razu opluwanie??? Proszę nazywać sprawy po imieniu. Po wtóre: Kto mu kiedykolwiek proponował pracę z zespołem seniorek w Elblągu? Proszę nie opowiadać przysłowiowych bajek.
    0 0
  • Po pierwsze:wypowiedź "mareckiego" w stosunku do p. Jewniewicza jest obraźliwa!Po drugie:wystarczyło poczytać przedsezonowe wypowiedzi trenerow sprzed 2 lat oraz roku w różnych mediach a także posłuchać rozmów kuluarowych np. przed ubiegłorocznym meczem w II Lidze z Malborkiem i nie była to jakaś wielka tajemnica o odmowie współpracy przez trenera Dominika. Wie o tym wielu ludzi!Na razie p. Dominik /absolutnie Mu nie ubliżając/ nie ma doświadczenia w pracy seniorskiej i napewno lepszym kandydatem jest p. Samulewski. Obserwator