UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Do biegu, gotowi, start, czyli ostatnia szansa na udział w Piekarczyku

 
Elbląg, Do biegu, gotowi, start, czyli ostatnia szansa na udział w Piekarczyku
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

3 czerwca nasze miasto będzie gościło biegaczy z Polski i zagranicy, a wszystko za sprawą X jubileuszowego Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. Tradycyjnie na starcie staną dzieci, które pobiegną w Mini Biegu Piekarczyka - IV Enduro Kid. Przewidziana jest także klasyfikacja drużynowa oraz miast partnerskich.

Elbląski Bieg Piekarczyka z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Świadczyć o tym może ilość chętnych, których w każdej edycji przybywa. Oprócz biegu głównego tradycyjnie odbywają się także biegi towarzyszące. W tym roku na trasie ponownie zobaczymy dzieci, które wystartują w Mini Biegu Piekarczyka - IV Enduro Kid. Najmłodsi, w zależności od kategorii wiekowej, będą mieli do pokonania dystans od 50 do 600 metrów.
       - To już ostatni moment, by zapisać swoją pociechę na Mini Bieg Piekarczyka - informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Wprawdzie zapisy przyjmowane są do 22 maja, ale na liście startowej dzieci pozostało już niewiele ponad 40 wolnych miejsc. Wpisowe w Mini Biegu Piekarczyka wynosi 10 złotych, a młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Piekarczyka, otrzymają na mecie okolicznościowy medal.
       Do udziału w Biegu Piekarczyka organizatorzy zapraszają także drużyny. Dla nich prowadzona będzie odrębna klasyfikacja. Wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników, a zwycięży ta drużyna, której suma czasów będzie najmniejsza. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary. Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy nazwę zespołu oraz imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 25 maja do godz. 23:59 na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: X Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka - klasyfikacja drużynowa. Członkiem drużyny może zostać osoba, która w terminie dokonała pełnej rejestracji.
      
       - W biegu mogą wziąć udział drużyny reprezentujące firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe - wyjaśnia Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Drużyna może liczyć nieograniczoną ilość biegaczy, ale o jej wyniku i tak zdecyduje suma pięciu najlepszych zawodników. Pamiętajmy, że zgłoszenia zespołu dokonuje kierownik jednostki lub upoważniony przedstawiciel drużyny. W przypadku uzyskania jednakowych wyników przez więcej niż jedną drużynę, o miejscu w klasyfikacji końcowej zdecyduje czas najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach. Natomiast jeśli bieg ukończy mniej niż pięciu zawodników, drużyna nie zostanie sklasyfikowana.
      
       Cały czas trwają także zapisy do biegu głównego. Na niespełna pięć dni przed zamknięciem list startowych licznik chętnych do udziału w biegu osiągnął 790 nazwisk. Ilość startujących zwiększa się niemal z godziny na godzinę, dlatego osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na udział, mają ostatnią szansę, by 3 czerwca pobiec z Piekarczykiem. Przypomnijmy, że start biegu głównego zaplanowano na godz. 11. Zawodnicy wyruszą z ulicy Teatralnej (nieopodal placu Jagiellończyka) i będą mieli do pokonania dwie pętle o długości 5 km. Trasa tegorocznego Biegu Piekarczyka posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
      
       Organizatorami X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga.
      

       Patronem medialnym Biegu Piekarczyka jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Znam ludzi uprawiających amatorsko różne dyscypliny sportu. Część z nich z wiadomych tylko dla siebie powodów bierze koks. Pytam więc kiedy Bieg Piekarczyka doczeka się kontroli antydopingowej?
 • @stopkoksom - Wczoraj.
 • Przyjedzie 3 (trzech) afro zgarną nagrody finansowe i będzie po biegu.
 • Mosir jak już kasuje za startowe i od sponsorów-a jest tego nie mało-mógłby się postarać o miły akcent w rywalizacji dla drużyn zakładów pracy. A nie że zapraszają miasta partnerskie z nabuzowanymi zawodnikami z zza wschodniej granicy i klasyfikują ich także jako drużynę. Ale co tam.Zarobek ponad wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Taradejna.(2018-05-18)
 • Kto wymyślił zmianę trasy z podbiegiem na Teatralnej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  hejszka(2018-05-18)
 • a ja podczas trwania biegu siądę sobie w lokalu na starówce z chłodnym piwkiem i będę patrzył jak jak żyły bez sensu sobie wypuwają a i tak wygra bieg jakiś afrykana :)
 • To prawda, że na koszulce będzie imię i nazwisko prezydenta? Jeśli tak, to proszę o informację co mam z nią zrobić po biegu. Startując w niej w innym mieście narażam się na pośmiewisko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Tak się nie robi (2018-05-18)
 • Czy mogę oddać koszulkę. Nie wiedziałam, że będzie z obciachowym napisem- imieniem i nazwiskiem. TAK SIĘ NIE ROBI. Proszę szanowną redakcję informację. Spytajcie MOSiR i napiszcie, czy mogę prosić o zwrot kasy. Takiej koszulki nie chcę!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Zawiecha(2018-05-19)
 • @Taradejna głupich nie sieją sami się rodzą. Przeczytaj regulamin biegu a jak nie umiesz czytać to poproś kogoś by to zrobił za ciebie. Klasyfikacja miast partnerskich nie wlicza się do biegu drużynowego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Biegaczsam(2018-05-20)
Reklama