UWAGA!

Dobry start w trudnym turnieju (taniec)

Pary Elbląskiego Klubu Tańca Jantar zajęły wysokie pozycje podczas Mistrzostw Polski w Tańcu Towarzyskim - 10 Tańców, jakie odbyły się w minioną sobotę (17 lutego) w Gliwicach. Z występu elblążan jest zadowolony trener Antoni Czyżyk, który podkreśla, że turniej ten należy do najtrudniejszej kategorii tanecznej.

Był to turniej tańca towarzyskiego rangi mistrzowskiej oceniany w kombinacji dziesięciu tańców - pięciu latynoamerykańskich i pięciu standardowych. Jest on - obok mistrzostw Polski w stylu standardowym i mistrzostw Polski w stylu latynoamerykańskim - najważniejszym turniejem wyłaniającym pary mistrzowskie na dany rok oraz dającym parom zwycięskim prawo reprezentowania Polski na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata. EKT Jantar reprezentowało sześć par. Trzy znalazły się w ćwierćfinałach, dwie w półfinałach i jedna w finale - Bartosz Szkutnik i Alicja Minkiewicz zajęli 5 miejsce.
     - Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy fakt, że turniej ten należy do najtrudniejszej kategorii tanecznej - mówi trener Antoni Czyżyk. - Najtrudniejszej, bo ważna jest tu umiejętność szybkiej zmiany stylu i charakteru tańca, przejścia z nastrojowego tańca standardowego w gorące rytmy latynoamerykańskie. Ważna jest też kondycja fizyczna - nasza para wychodziła na parkiet aż 80 razy.
     Trener zaznacza, że wynik ten bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Nie od dziś wiadomo, że domeną elbląskiego klubu jest taniec standardowy, a 3 marca w Warszawie odbędą się mistrzostwa Polski w tym stylu.
     Być może kwestia szkolenia młodych tancerzy ulegnie poprawie w związku z założeniem Polskiego Związku Tańca - sportowej ogólnokrajowej organizacji przynależnej do organizacji międzynarodowych działających w dziedzinie tańca. PZT powstał w wyniku połączenia się wszystkich organizacji tanecznych w Polsce - Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Polskiej Federacji Tańca, Federacji Tańca Sportowego, Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego, a aktualnie przygotowywany jest wniosek o zarejestrowanie go - jako Polskiego Związku Tańca.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama