UWAGA!

Dobry występ Wikingów w Poznaniu

 Elbląg, Dobry występ Wikingów w Poznaniu
Fot. UKS Wikingowie

W sobotę (11 maja) najmłodsi hokeiści z UKS Wikingowie z Elbląga wzięli udział w turnieju dla dzieci "Lodowe Mistrzostwa Koziołków 2024”, który odbył się na poznańskim lodowisku Chwiałka. W zawodach Wikingowie pokazali na co ich stać, mimo braku treningów na lodzie od końca marca.

Zespół z Elbląga stawił czoło swoim rywalom w sześciu zaciętych meczach, odnosząc cztery zwycięstwa nad drużynami z Torunia i Poznania. Jedynie zespół z Berlina i z Gdańska okazał się zbyt silny, pokonując Wikingów niewielką ilością bramek. Mimo tej porażki, cała drużyna wykazała się niesamowitą determinacją i zaangażowaniem.

Szczególne uznanie należy się 11-letniej bramkarce, Dominice Marcińskiej, która z niezwykłą zręcznością i odwagą broniła bramki swojego zespołu. Jej występ zyskał uznanie zarówno kibiców, jak i trenerów, którzy podkreślali jej fantastyczną pracę i instynkt.

Co istotne, mimo braku możliwości treningów na lodzie, Wikingowie nie tracili kontaktu ze sportem. Przez ostatnie miesiące intensywnie trenowali na macie, która tymczasowo zastępuje taflę lodu na lodowisku Helena w Elblągu. Treningi obejmowały grę w hokeja na rolkach, co pozwoliło dzieciom na utrzymanie formy, doskonalenie techniki strzałów oraz szybkości.

Ten turniej był nie tylko demonstracją umiejętności młodych Wikingów, ale również dowodem na to, że determinacja i ciężka praca mogą przynieść sukces, nawet w trudnych warunkach treningowych. Młodzi zawodnicy z Elbląga pokazali, że pasja i zaangażowanie w sport mogą przekuć każde wyzwanie w drogę do zwycięstwa.

 

WIkingowie wystąpili w składzie:

Bramkarz: Dominika Marcińska

Zawodnicy pola:

1. Balbina Kaszczuk

2. Kacper Holz

3. Antoni Parczyk

4. Julia Wiśniewska

5. Nikodem Diżak

6. Kalina Kaszczuk

7. Oliwier Stępniewski

8. Artur Biskup

9. Wiktor Krause

10. Maja Stępniewska

11. Aleksander Korzeniowski

12. Aliaksei Vasileuski

Dorota Jaskulska, prezes UKS Wikingowie

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama