Dopiero po dogrywce (piłka nożna)

W 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, piłkarze nożni Polonii Olimpii Elbląg pokonali na wyjeździe Unię Susz 2:1. Mimo zdecydowanej przewagi elblążan przez całe spotkanie, o losach awansu zadecydowała dopiero dogrywka.

Od początku uwidoczniła się przewaga gości, którzy jednak mimo stwarzanych sytuacji nie potrafili zdobyć bramki. Sytuacja taka miała miejsce do 41. min., kiedy to ku zdziwieniu przyjezdnych Unia zdobyła bramkę, a celnym strzałem popisał się Mąkosa. Odpowiedz elblążan była niemal natychmiastowa. Minutę później celny strzał wykonał Lepka i było 1:1.
     W drugiej odsłonie zespół Adama Fedoruka był stroną przeważającą, jednak nic z tej przewagi nie wychodziło. W stwarzanych sytuacjach brakowało skutecznego wykończenia. W regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1:1 i arbiter główny zarządził dogrywkę, w której lepsi okazali się elblążanie, a bramkę na wagę awansu zdobył w 105 min. Łukasz Nadolny.
     W innych meczach Pucharu Polski doszło do kilku niespodzianek. We wtorek Polonia Bart-Ex Pasłęk niespodziewanie pokonała na własnym stadionie III-ligową Polonię Lidzbark Warmiński 1:0, natomiast Płomień Znicz Biała Piska po rzutach karnych pokonał Granicę Kętrzyn 5:3.

Wyniki 1/8 Pucharu Polski:
     Mazur Ełk - Orlęta Reszel 8:2 (4:2), Polonia Bart-Ex Pasłęk - Polonia Lidzbark Warmiński 1:0, Iskra Narzym - Stomil II Olsztyn 1:0 (0:0), Tęcza Miłomłyn - Rolimpex Waframa Dobre Miasto 1:2 (0:0), Drwęca Samborowo - Start Nidzica 0:1 (0:0), Płomień Znicz Biała Piska - Granica Kętrzyn 5:3 w karnych (1:1 - po dogrywce), Gryf Platyny - Drwęca Nowe Miasto 0:3 (0:1), Unia Susz - Polonia Olimpia Elbląg 1:2 po dogr. (1:1, 1:1)