Dotkliwa porażka Truso

Elbląg, Dotkliwa porażka Truso

Niespełna godzinę trwał mecz Energi MKS Truso z zespołem Wieżyca 2011 Stężyca. Przyjezdne okazały się zdecydowanie lepsze od gospodyń i wywiozły z Elbląga trzy punkty. Zobacz zdjęcia z meczu.

Siatkarki Energi MKS Truso mają obecnie bardzo intensywny okres. Młode zawodniczki rywalizują nie tylko w II lidze, ale także w rozgrywkach juniorek i kadetek. W przeciągu kilku dni elblążanki rozegrały kilka meczów: kadetki bez straty seta pokonały UKS Salos Ełk, a w tie-breaku ograły UKS Chemik SMS II Olsztyn. Z kolei juniorki za trzy punkty pokonały zarówno Ełk jak i Olsztyn. Do potyczki z mocną Wieżycą zespół Wojciecha Samulewskiego przystępował z seniorkami w składzie, jednak rywalki prezentowały się zdecydowanie lepiej i szybko zakończyły mecz.

Początek spotkania nie zapowiadał jednostronnego widowiska. Nieźle prezentowała się Gabriela Jachimczyk, udało jej się także zdobyć punkt z zagrywki, a gdy jej koleżanki postawiły dwa szczelne bloki, tablica wyników wskazywała 10:12. Zaraz przyjezdne popisały się dobrymi atakami i odskoczyły na cztery punkty. Taki dystans utrzymywał się do wyniku 16:20. W kolejnych akcjach zawodniczki ze Stężycy sprytnie kiwały i zdobyły cztery punkty z rzędu. Set zakończył się wynikiem 17:25.

Przez całą drugą partie dominowały siatkarki Stężycy. Elblążanki nie były w stanie bronić ich ataków, a nawet przyjąć zagrywkę. Przyjezdne w tym secie zdobyły aż dziewięć punktów bezpośrednio z zagrywki, stawiały też szczelne bloki i odskoczyły na 22:3. Gospodyniom udało się na chwilę przerwać świetną serię rywalek i zdobyć pięć punktów z rzędu. Ostatecznie w tym secie udało się zdobyć elblążankom tylko osiem punktów.

Po zmianie stron mecz był nadal jednostronny, a zawodniczki Truso zdobywały punkty głównie po nielicznych błędach Wieżycy. Same natomiast wywalczyły punkty po zagrywce Aleksandry Frąckiewicz oraz Martyny Tarmasewicz, atakach Katarzyny Szostak oraz kiwce Pauliny Markowicz. Rywalki świetnie atakowały, a gospodynie miały duże problemy w obronie. Set zakończył się wynikiem 13:25.

Energa MKS Truso Elbląg - Wieżyca 2011 Stężyca 0:3 (17:25; 8:25; 13:25)

Truso: Markowicz, Wilamowska, Jachimczyk, Tarmasewicz, Szostak, Frąckiewicz, Szaruga (l), Kaczmarzyk (l), Fiedorowicz, Dąbrowska, Wilemska, Kuczyńska, Choińska, Tarnecka.

28 listopada elblążanki zagrają w Gdańsku z miejscową Gedanią mecz 10. kolejki II ligi.