UWAGA!

Drużynowo po medal Piekarczyka

 Elbląg, Drużynowo po medal Piekarczyka
Fot. MOSiR

Jak zwiększyć sportowe emocje? Dzieląc je z innymi. Wystarczy 5 osób (lub więcej), aby podczas XIV Biegu Piekarczyka, który odbędzie się 4 czerwca, wspólnie pokonać 10 km i powalczyć o nagrody. A w grupie będzie to znacznie prostsze.

Podczas 10 km biegu każdego może złapać kryzys. Jest wiele sposobów na to, aby go pokonać. My proponujemy najlepszy – bieganie w drużynie. Dlaczego? Z co najmniej 5 powodów.

W grupie siła – gdy jedna osoba słabnie, druga ją wzmacnia.

W grupie przyjemniej – gdy stawiasz mniej więcej 20 tysięcy kroków na trasie, spędzasz tam dużo czasu. Lepiej dzielić go z osobami, które znasz i lubisz.

W grupie szybciej – efekt peletonu. Nawzajem się napędzacie i utrzymujecie tempo.

W grupie sprawniej – działacie jak jeden organizm. Lider motywuje do działania, a pozostali przekraczają swoje granice i pokonują słabości.

W grupie lepiej – razem ustalacie cel i go realizujecie. Chcecie wygrać – biegniecie szybciej, chcecie się bawić – biegniecie dla przyjemności.

Do wspólnej zabawy zapraszamy więc drużyny reprezentujące firmy, stowarzyszenia, instytucje czy po prostu grono przyjaciół. Aby zgłosić drużynę na XIV Bieg Piekarczyka należy zebrać minimum 5 osób, które w pełni zarejestrują się i opłacą udział w imprezie tutaj. W zespole mogą wystartować osoby od 16 roku życia. Koszt udziału to 60 zł (cena do 15 maja). Warto więc opłacić start wcześniej i uniknąć większej ceny.

Skład drużyny i jej nazwę należy przesłać później mailem na adres imprezy@mosir.elblag.eu, do 30 maja 2023 roku. Wygrywa drużyna, której sumy indywidualnych czasów pierwszych 5 osób będą najniższe.

Szczegóły i regulamin imprezy jest dostępny na biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami XIV edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • przyjemniej w grupie- ale szkoda że mosir nastawia się tylko na zysk i te grupy tylko doi. Im więcej sponsorów tym większe dziadostwo. I nam jeszcze wmawiają, że 60 czy 70 złotych to okazja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  koleks(2023-03-15)
 • Co by nie robić. Dzielić, mnożyć, dodawać, czy odejmować, był ten bieg, jest i zawsze będzie zwykłą mówiąc w żargonie biegaczy dychą. Cały czas robiona jest wokół niego otoczka i pompa, jakby logistyka związana z jego organizacją była zbliżona do lotu w kosmos. I ta koszulka z imieniem i nazwiskiem patrona. Aż mi się ulewa, jak o tym pomyślę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Wy to jo(2023-03-15)
 • nie dośc ze daja z siebie wszystko biegnąc to jeszcze mają płacic? ja bym już dawno podziękował
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Ale lipa(2023-03-16)
Reklama