Dwa mecze Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Dwa mecze Olimpii (piłka nożna)

W sobotę żółto-biało-niebiescy rozegrali przy ul. Skrzydlatej aż dwa mecze kontrolne. W pierwszym sparingu elblążanie przegrali z Polonią Gdańsk 0:3, a w drugim pojedynku pokonali Grom Nowy Staw 3:1. Zobacz fotoreportaż z meczu z Polonią.

Trener Adam Boros zdecydował o rozegraniu w sobotę aż dwóch meczów kontrolnych. Elbląska ekipa została podzielona na dwie drużyny. Pierwsza, w której wystąpiło czterech testowanych zawodników zagrała z Polonią Gdańsk, a później reszta piłkarzy zmierzyła się z Gromem Nowy Staw.

W pierwszym spotkaniu w składzie żółto-biało-niebieskich wystąpiło aż czterech testowanych zawodników. W składzie Olimpii pojawiło się trzech młodych piłkarzy z Legii Warszawa – Maciej Prusinowski, Patryk Sokołowski i Bartłomiej Czarnecki oraz Grek Christos Limperopoulos. - Dla nas spotkanie z Polonią jest ważne pod względem sprawdzenia umiejętności i przydatności testowanych zawodników. Po meczu zapadnie decyzja, co do ich przyszłej gry w Olimpii - powiedział trener Adam Boros.
        Samo spotkanie, choć wysoko wygrane przez trzecioligowca było dość wyrównane. Goście zdobyli prowadzenie po rzucie karnym. W drugiej połowie Polonia podwyższyła wynik, kiedy prostopadłe podanie zamienił na gola Mariusz Cholewiński. W ostatniej minucie meczu goście wykorzystali kolejny rzut karny i wygrali wysoko 3:0.
       W drugim meczu w elbląskim zespole pojawiło się więcej piłkarzy znanych kibicom i juniorzy z Agrykola. Olimpia nie miała problemów z pokonaniem piłkarzy z Nowego Stawu. Grający w klasie okręgowej Grom był wyraźnie słabszy i przegrał 1:3. Wszystkie bramki dla żółto-biało-niebieskich strzelił Tomasz Sedlewski.

Olimpia Elbląg - Polonia Gdańsk 0:3 (0:1)

Borkowski 34 (k), Cholewiński 70, Borkowski 90 (k)