UWAGA!

Dwa tytuły mistrza dla elbląskiego strażaka

 Elbląg, Dwa tytuły mistrza dla elbląskiego strażaka
fot. nadeslana

220 zawodników walczyło w weekend (25-27 września) o tytuł mistrza Polski służb mundurowych. Dwa tytuły pojechały do Elblaga, a przywiózł je Adrian Durma. Elbląski strażak triumfował w formule point fighting oraz kick light w kategorii do 74 kg. 

Na turniej po tytuł mistrza mundurowego przyjechalo 220 zawodników z różnych formacji mundurowych: wojska, policji, straży pożarnej, jednostek specjalnych, komandosów, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej  i innych.

W formule point fighting Adrian Durma  pokonał trzech przeciwników: reprezentanta policji i wojska. Finał był wewnętrzną sprawą Państwowej Straży Pożarnej. Wszystkie trzy  pojedynki zakończył przed czasem.

W formule kick light elblążanin również stoczył trzy pojedynki. W pierwszym wygrał na punkty z komandosem, w półfinale przed czasem pokonał funkcjonariusza Służby Więziennej. I w tym przypadku finał był wewnętrzną sprawą strażacką. Zwycięstwo przed czasem i kolejny tytuł mistrzowski. Tym samym Adrian Durma dostał się do reprezentacji Polski służb mundurowych.

- Turniej jak co roku stał na wysokim poziomie. Walki były niewygodne ze względu na różnorodność stylów, jakie prezentowali przeciwnicy. Impreza odbywała się w kick boxingu, ale walczyły tu style takie jak karate, muai thai, boks, taekwondo, K1. Dzięki temu walki były bardzo widowiskowe i wszechstronne. Fajnie, że jest taka impreza gdzie można się skonfrontować wśród mundurowych, w końcu sprawność fizyczna to u nas podstawa, a sporty walki to idealny sprawdzian. Miłym zaskoczeniem była informacja, że dostałem do reprezentacji Polski służb mundurowych - mówił Adrian Durma po turnieju. - Bardzo chciałbym podziękować moim przełożonym za pomoc w wyjeździe. To duży komfort psychiczny, kiedy wszystko mam dopięte na ostatni guzik i mogę skupić się na treningach. 

Adrian Durma
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama