UWAGA!

Dzień Kobiet w biegu

 Elbląg, Dzień Kobiet w biegu
(fot. Anna Dembińska)

Ponad 200 osób wzięło udział w niedzielę w Bażantarni w Elaktywnym Dniu Kobiet. Na najbardziej wytrwałych czekał półmaraton, można też było wziąć udział w biegu na 7 km, zawodach nordic walking i biegu przez przeszkody. Swoją rywalizację miały też dzieci. - Świetna impreza, trasa trudna, ale im trudniej, tym fajniej - mówili uczestnicy na mecie. Zobacz fotoreportaż.

- Przyjechałem specjalnie z Warszawy, bo w stolicy i okolicy biegi są odwołane z powodu koronawirusa. A ja przygotowuję się do startu w półmaratonie ulicznym i chciałem się sprawdzić. Świetny termin wybraliście - przyznał na mecie Sławomir Soroka. 

W imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni wzięli udział m.in. mieszkańcy Malborka, Kwidzyna, Sztumu, Szczecinka, Trójmiasta, najliczniejszą grupę oczywiście stanowili elblążanie. W sumie ponad 200 osób zmierzyło się z wymagającą trasą półmaratonu, biegu na 7 km, zawodach nordic walking i biegu z przeszkodami (OCR). Odbyły się również biegi dzieci.

- Bieg OCR w takich wydaniu robiliśmy po raz pierwszy. Dzieci zadowolone, uśmiechnięte, mimo że na trasie nie brakowało błota. Zrobiliśmy pierwszy krok, na pewno będę promował tę konkurencję w Elblągu. Zapraszam wszystkich, którzy chcą urozmaicić sobie bieganie po płaskim - mówi Bogusław Tołwiński ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu Elaktywni. 

  Elbląg, Dzień Kobiet w biegu
(fot. Anna Dembińska)

Sportowo swoje święto postanowiło uczcić wiele pań, na każdą na mecie oprócz medalu czekał symboliczny tulipan. - Trasa błotnista, czasami trzeba było uważać. Ale im trudniej, tym fajniej - przyznała na mecie Monika Jasińska z Malborka, która ma mecie półmaratonu zameldowała się jako trzecia kobieta. Zawody wygrała elblążanka Anetta Klimowska.

- Pierwszy raz biegłem tą trasą, bardzo fajna. Przyjechałem do was, bo kolega mnie namówił - przyznał na mecie Arkadiusz Ostaszewski z Gdańska, który wygrał leśny półmaraton. 

Najlepsi zawodnicy w zawodach biegowych i nordic walking otrzymali statuetki ufundowane przez organizatora. 

 

Czołowe miejsca w półmaratonie zajęli: 

Kobiety: 

1. Anetta Klimowska (Elbląg)

2. Marzena Matlewska (Elbląg)

3. Monika Jasińska (Malbork)

4. Anetta Bartnicka (Elbląg)

5. Katarzyna Śliwińska (Gdynia)

 

Mężczyźni

1. Arkadiusz Ostaszewski (Gdańsk)

2. Piotr Stanik (Elbląg)

3. Tomasz Hapke (Wilkowo)

4. Grzegorz Jurjewicz (Szczecinek)

5. Andrzej Stefański (Elbląg)

 

Czołowe miejsca w biegu na 7 km zajęli: 

Mężczyźni: 

1. Kamil Ołowski (Dzierzgoń)

2. Marcin Gomulski (Morąg)

3. Grzegorz Krzeszewski (Elbląg)

 

Kobiety: 

1. Natalia Ruchlewicz (Sztum)

2. Anna Kukuć-Kwapiszewska (Elbląg)

3. Ewelina Minda (Elbląg)

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Świetna organizacja, dobre prowadzenie Rafał. Piękna pogoda, piękne Panie. A trasa, po nocnych opadach, godna przebiegnięcia do. .mety. Ooo. .łatwo nie było. Pozdrawiam elblążan, a zwłaszcza Panie elblążanki. Dzięki, którym miedzy innymi wiemy co gdzie w domu "zgubimy "i że kolor seledynowy to nie. .. pistacjowy. : )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  pampi-ZAWADA(2020-03-08)
 • Organizacja tego biegu to katastrofa.. żeby wystartować za osobę która opłaciła bieg a się nie pojawiła trzeba było zapłacić 40 zł i dodatkowo czekać prawie do godziny 11. ( 11 to godzina startu ) Dodatkowo oplata nie gwarantowała otrzymania medalu na mecie.. to za co te w sumie 60 zł !? Kolejna sprawa na elektronicznych zapisach do końca rejestracji zostaje około 3-4 dni. Zapisanych około 60 osób na 7km i nagle pojawia się limit osób do 65. (Gdzie w regulaminie nie było mowy o żadnym limicie). Ludzie czasami do ostatniej chwili nie wiedzą czy wystartują. Każdy ma swoje inne starty i co najważniejsze prywatne życie. Same panie od wydawania numerów mówiły że dawno takiego bu*delu nie było.. Starczy moich wypocin. Wszystkiego dobrego dla was kobietki :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  9
  Lubię Pomagać :)(2020-03-08)
 • Rewelacyjnie przeprowadzone zawody i trasa super oznaczona.Za niewielkie pieniądze można było dziś wystartować. El Aktywni brawo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  Biegacz z Elbląga (2020-03-08)
 • I proszę bardzo, nikt niczego nie odwołał z powodu komorowirusa, a połowa Polski z resztą świata na czele szaleje, z powodu paniki. I Brawo Elbląg, tak trzymać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  Braniewiak 80(2020-03-08)
 • Proszę o oznaczenie trasy półmaratonu Bażant przykładem trasy parkrun. Jeżeli trasa półmaratonu zostanie oznaczona z pewnością przyczyni się to do zwiększenia ilości startujących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  początkujący biegacz(2020-03-08)
 • "równe szanse", jedni z kłodami a inni z oponami. ..
 • należy unikać chodzenia do kościoła Potencjalnie jednym z miejsc, gdzie najłatwiej będzie można zarazić się koronawirusem w przypadku epidemii, jest kościół. Osoby starsze są szczególnie narażone na powikłania w przypadku zarażenia koronawirusem. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku osób starszych i przewlekle chorych. Msza w kościele jest szczególnie groźnym momentem. Podczas mszy ludzie kaszlą, kichają, głośno się modlą i śpiewają - kropelkują. Kościoły są niewentylowane. Msza trwa ponad godzinę. Podczas wychodzenia ludzie są szczególnie mocno stłoczeni. To są warunki bardzo dogodne do zarażenia się koronawirusem, grypą i innymi chorobami zakaźnymi. Należy zrezygnować z chodzenia na mszę podczas epidemii koronawirusa. Osoby w starszym wieku mogą być szczególnie narażone na bardzo duże ryzyko wyjątkowo ciężkiej choroby wywołanej koronawirusem. Warunki higieniczne w kościołach związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa są zatrważająco złe. Koniecznie w przypadku epidemii należy unikać chodzenia do kościoła, a szczególnie na msze, ze względu na ekstremalne ryzyko zarażenia się podczas epidemii koronawirusa.
 • ty powyżej pogięło ciebie ? Ten koronawirus padł ci na mózg o ile go masz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  maratończyk(2020-03-08)
 • I jaki problem? Chciałeś potoczyć oponkę ale nie udało się czy jak?... Z moich obserwacji to tylko bałagan w wydawaniu medali. Dla Dzieci były ok, dla OCR już nie dla wszystkich...czekolady dla dzieci w pierwszym biegu w OCR dzieci już nie dostały...ale kit z tym. Ważne że było błotko a brudne dzieci to szczęśliwe dzieci :) Następny bieg myślę że będzie bardziej doprecyzowany...zawsze można wziąść opłaty startowe od dzieci też aby każdy otrzymał medal.
 • Brawo Pixel Brawo ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  znajoma(2020-03-08)
 • Bardzo fajne zawody, trasa super. Świetna organizacja. Za rok wracam :)
 • Dobrze zorganizowane zawody z różnych dyscyplin sportowych, za niewielkie pieniądze a dla dzieci darmowe. Mam nadzieję, że zawody te będą cyklicznie co roku organizowane. Hashtagi: #MR
Reklama