UWAGA!

Dziś na macie wszyscy równi

 Elbląg, Prawie tysiąc judoków ćwiczy w grupach
Prawie tysiąc judoków ćwiczy w grupach (fot. Anna Dembińska)

Judocy podczas VII Judo Camp nie próżnują. Na Hali Widowiskowo - Sportowej w Elblągu słychać komendy, a prawie 1000 zawodników (w grupach) zażarcie walczy na matach. Treningi prowadzi francuski szkoleniowiec Serge Feist. Zobacz fotorelację.

- Myślę, że judo jest jedną z najliczniej uprawianych dyscyplin w Polsce, może rywalizować nawet z piłką nożną - mówił z przekonaniem Leszek Wilk, trener Judo Olimpia Elbląg podczas drugiego dnia VII Judo Camp. - Jak widać, jest tysiąc osób na macie, robi to wrażenie. Wszyscy są zaangażowani w trening, panuje świetna atmosfera. Z roku na rok do Elbląga przyjeżdża coraz więcej ekip.
       Judocy reprezentują kluby z całej Polski. Przyjechało też wielu doświadczonych zawodników z klubów europejskich.
       - To doskonała okazja, aby wymienić doświadczenia z kolegami z innych krajów. Oni czasami wykonują różne ćwiczenia odrobinę inaczej. I często inaczej walczą – dzielił się wrażeniami Kamil, jeden z uczestników campu.
       Warto też zwrócić uwagę na trenerów prowadzących zajęcia. Wielu z nich ma na koncie imponujące osiągnięcia sportowe. Gościem specjalnym jest Serge Feist - trener kadry francuskiej.i posiadacz 9 dana. Uczestnicy campu trenują podczas sesji podzieleni na grupy wiekowe. Każdy trening ma swoją tematykę. Trenerzy pokazują jak prawidłowo wykonać daną technikę, jak eliminować błędy.
       - Trener pokazał mi jak prawidłowo robić technikę, która wcześniej wydawała mi się trudna, a teraz przychodzi sama - cieszyła się Ania, inna z uczestniczek campu.
       I to chyba najlepsza reklama elbląskiego campu. Imprezy, która z każdym rokiem przyciąga więcej uczestników. Określonego wpływu campu na sukcesy elbląskich judoków nie da się ściśle określić, ale nie ma chyba wątpliwości, że bez takiej imprezy co najmniej kilku medali by nie było.
       - W przyszłym roku będziemy musieli chyba zmienić formułę campu, bo chce przyjechać do nas bardzo dużo judoków. Nie mieścimy się - mówił Leszek Wilk.
       VII Judo Camp potrwa do niedzieli.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama