UWAGA!

E. Leclerc Orzeł Elbląg chce wygrać już z ŁKS-em

Elbląg, Tadeusz Kacprzak, prezes klubu Orzeł Elbląg: Zgrupowanie w Starym Polu to najważniejszy etap przygotowań do walki o utrzymanie się w II lidze
Tadeusz Kacprzak, prezes klubu Orzeł Elbląg: Zgrupowanie w Starym Polu to najważniejszy etap przygotowań do walki o utrzymanie się w II lidze (fot. AD)

W piątek w Starym Polu zakończy się zgrupowanie siatkarek naszej II-ligowej drużyny E. Leclerc Orzeł Elbląg – informuje Tadeusz Kacprzak, prezes klubu Orzeł Elbląg. – To najważniejszy etap przygotowań do walki o utrzymanie się w II lidze. Wierzę, że nasze siatkarki to osiągną, a my zrealizujemy nasz projekt budowy silnej drużyny siatkówki w Elblągu.

– W fazie play off zmierzymy się z łódzkim zespołem ŁKS UKS 179, a celem naszej drużyny jest wywalczenie trzech zwycięstw w czterech meczach, co zapewni pozostanie w II lidze – mówi Tadeusz Kacprzak. – Gospodarzem dwóch pierwszych spotkań, 13 i 14 lutego, będzie ŁKS, a kolejne dwa mecze rozegramy w Elblągu. W sytuacji, gdy suma wyników tych pojedynków będzie remisowa, trzeba będzie rozegrać piąty mecz w Łodzi.
       Ewentualna porażka w rywalizacji z ŁKS-em jeszcze nie oznacza degradacji, ale bardzo komplikuje sytuację elblążanek.
       – W przypadku przegrania tej rywalizacji czeka nas mecz z przegranym zespołem z pary: Nike Ostrołęka – AZS BTPS Białystok. Ale tutaj wygrana nie oznacza jednak automatycznego utrzymania się w II lidze, bo w kolejnej fazie trzeba będzie toczyć pojedynki w barażach z zespołami aspirującymi do II-ligowego awansu. Tak więc najkorzystniejszą opcją jest wygranie przez nasz zespół trzech meczów z ŁKS. W cyklu przygotowań do fazy play-off, przy wsparciu tytularnego sponsora zorganizowaliśmy zgrupowanie w Starym Polu. Chcemy utrzymać drużynę w II lidze. Mamy projekt na zrobienie w Elblągu dobrej siatkówki w oparciu o zawodniczki, które rozpoczynały sportową przygodę w naszym mieście, a teraz grają w innych klubach. Już prowadzimy z nimi rozmowy i liczymy na pomyślny finał. Siatkarki ogrywane w II lidze odnoszą sukcesy w wojewódzkich ligach kadetek i mają szanse na podobne w rozgrywkach centralnych.
       Z chwilą zbudowania przy ul. Browarnej nowej hali sportowej przy Gimnazjum nr 9, E. Leclerc Orzeł Elbląg tam zamierza trenować i rozgrywać mecze. Klub jest już po rozmowach z dyrekcją Gimnazjum nr 9, która przychylnie przyjęła propozycję utworzenia klasy o specjalności sportowej – piłka siatkowa.
       – Mamy niezwykle oddanego dyscyplinie sponsora – uzupełnia prezes. – Na mocy podpisanego porozumienia tytularny sponsor firma E. Leclerc reprezentowana przez dyrektora Tomasza Pawlika przekazała siatkarkom 100 tys. zł, a to pozwoliło na nasze uczestnictwo w rozgrywkach i zapewnienie siatkarkom spoza Elbląga warunków bytowych. Mamy uzasadniony żal, że organizatorzy Elbląskiej Gali Sportu nie raczyli zaprosić dyrektora Pawlika na to sportowe wydarzenie podsumowujące rok 2009.
       Drużyna czuje się jednak trochę niedoceniana przez władze miasta.
       – Od stycznia nasze siatkarki otrzymały miejskie stypendia sportowe. Przyznana kwota to 10 tys. zł, o 2,5 tys. zł mniejsza od tej, o jaką występował klub. I tu kolejna uwaga dotycząca zróżnicowanego traktowania elbląskich sportowców grających w II ligach przy rozdysponowaniu środków wspierających z kasy miejskiej – mówi Kacprzak. – Nasze siatkarki promują miasto, ale klub nie uzyskuje z tego tytułu żadnego wsparcia z funduszy promocyjnych, które pozyskują z tego źródła II-ligowi piłkarze nożni Olimpii. Niewspółmierne do kosztów utrzymania działalności ośmiu sekcji w klubie są też dotacje miejskie w kwocie 75 tys. zł na cały rok. Pomimo tego, dużym wysiłkiem staramy się utrzymać ten stan organizacyjny klubu i zapewnić dalszy rozwój – dodaje Tadeusz Kacprzak.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • co cie obchodzi dziadu Olimpia, lepiej wez sie do roboty i sciagnij sam sponsorow i nie czekaj na jalmuzne z miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-01-29)
 • Być może władze Elbląga postawiły na siatkówkę i tak pewnie jest, ale sądzę, że nie wiedzą o tym, jakie są koszty utrzymania dobrego zespołu w wyższych ligach. To wszystko kojarzy mi się z pieniędzmi łożonymi na piłkarki ręczne MKS Truso, które później zasilają inne kluby. Tak będzie i tutaj panie prezesie Kacprzak.
 • Panie Tadeuszu nie zachaczaj pan OLIMPI i nie porównuj pan byka do indyka. Z tymi siatkarkami bedzie z dużej chmury mały deszcz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wiesław Kruk(2010-01-29)
 • Brawo panie prezesie. Cieszy mnie fakt że mówi pan o niesprawiedliwości która dotyczy naszych siatkarek. Dla tych dziewczyn to pasja lecz aby można rozwijać pasję potrzeba również motywacji. Władze naszego miasta BARDZO LEKCEWAŻĄ nasze siatkarki i siatkarzy. podam przykład. obecne kadetki TRUSO prawie dwa lata temu wywalczyły sobie wice- mistrza Polski. Zostały zaproszone do ratusza na spotkanie z panem prezydentem obietnic padło bardzo wiele. miała być opieka, pomoc itd. złożono dziewczynom gratulacje a w dowód uznania wręczono siatkarkom KUBECZKI Z OBRAZKIEM PRZEDSTAWIAJĄCYM BUDOWLE MIEJSKIE, reszta poszła w niepamięć. Gratuluje szanowny Panie Prezydencie i "wspaniała Rado Miejska". Jeżeli to miała być wasza motywacja dla tych młodych to super, nie zapominajcie jednak, że to są ludzie, którzy już nie długo będą mieli prawo głosu. Zwracam się również do sponsora drużyny ORŁA. Cieszę się Panie prezesie że jest wśród nas taki człowiek jak Pan, miłośnik i pasjonat. Życzę Panu cierpliwości i DUŻO KASY bo kto pomoże naszym dziewczynom, a fakt że nie zaproszono Pana na Galę Sportu to wstyd dla miasta. Wierzę że utrzymamy się w drugiej lidze w tym sezonie a następny przyniesie więcej sukcesów i radości nam wszystkim.
 • Gdzie na Browarnej jest gimnazjum nr 9? Wiem ze na Robotniczej była kiedyś 7
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł i Gaweł(2010-01-29)
 • Gdzie na Browarnej jest gimnazjum nr 9? Wiem ze na Robotniczej była kiedyś 7
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł i Gaweł(2010-01-29)
 • wyrzucone miejskie pieniądze. jaka to promocja miasta w trzeciej lidze, bez jaj. sponsora proszę sobie poszukać, a po pieniążki na stypendia zgłosić się po wejściu do ekstraklasy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  liberał(2010-01-29)
 • Tadziu, sam byś troszkę pograł na pewno niedługo się to przyda.
Reklama