Efektowne zwycięstwo Truso na koniec I rundy

Elbląg, Efektowne zwycięstwo Truso na koniec I rundy

Siatkarki Energi MKS Truso zwycięstwem zakończyły pierwszą rundę rozgrywek. Podopieczne Andrzeja Jewniewicza i Wojciecha Samulewskiego, bez straty seta, pokonały Politechnikę Poznańską i awansowały na piąte miejsce w II-ligowej tabeli. Zobacz zdjęcia z meczu.

Elbląską drużynę czekał czwarty z rzędu mecz przed własną publicznością. Niestety dwa wcześniejsze pojedynki nasza drużyna przegrała i liczyła, że w starciu z SKF Politechniką Poznańską uda jej się wywalczyć komplet punktów. Przed spotkaniem oba zespoły dzieliły tylko trzy oczka, a wygrana elblążanek pozwoliłaby im awansować w II-ligowej tabeli.
       Zespół Andrzeja Jewniewicza i Wojciecha Samulewskiego dobrze rozpoczął mecz, powoli budował przewagę, by odskoczyć na 13:8. Poznanianki zdołały zminimalizować straty do dwóch punktów, jednak kolejne ich błędy pozwoliły gospodyniom odskoczyć. Dobrze w ataku, a także polu serwisowym prezentowała się kapitan Truso Katarzyna Szostak i po kolejnej jej zagrywce punktowej, nasza drużyna prowadziła 21:15. Sędziowie kilkukrotnie odgwizdywali dotknięcie siatki po obu stronach i gdy po raz kolejny uczyniły to przyjezdne, tablica wyników wskazywała 24:17. Wydawało się, że set się zaraz zakończy, jednak Politechnika podjęła walkę. Gospodynie miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, a także z obroną ataków i straciły aż siedem punktów z rzędu. Przy stanie 24:24 niemoc Truso przełamała Julia Głowacka, a seta dobrym atakiem zakończyła Katarzyna Szostak.
       Druga partia rozpoczęła się od długich wymian, punktowała Izabela Wąsik, Natalia Dąbrowska i Gaja Mackiewicz. Gospodynie nie miały problemów z kończeniem ataków i przy stanie 9:2 o przerwę poprosił szkoleniowiec SKF. Po wznowieniu poznanianki mozolnie odrabiały straty, a gospodynie popełniały błędy. Przyjezdne były blisko doprowadzenia do remisu po 11, jednak posłały piłkę w siatkę. Błąd ten powtórzyły później kilkukrotnie, gospodynie znów miały kilkupunktową przewagę, a kiedy po raz ostatni się pomyliły, rywalki zdobyły dopiero szesnasty punkt. Później to przeciwniczki popełniały błąd za błędem, a 25. punkt dla Truso zdobyła Izabela Wąsik posyłając dobrą zagrywkę.
       Dość niespodziewanie trzeciego seta lepiej rozpoczęły poznanianki, zdobywając cztery pierwsze punkty. Dobra seria zaraz się skończyła i elblążanki doprowadziły do wyrównania po 6, by chwilę później odskoczyć na dwa oczka. Przyjezdne walczyły ambitnie, jednak nadal minimalnie prowadziły gospodynie. Po dwóch kiwkach miejscowych, tablica wyników wskazywała 17:12. Powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta, kiedy to zawodniczki Politechniki potrafiły zniwelować sporą stratę, tym razem zdobyły aż sześć punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 18:17. Rozgrywająca Paulina Markowicz, gdy tylko dostała dobrą piłkę posyłała ją do Katarzyny Szostak, a ta się nie myliła i w dużej mierze przyczyniła się do wygrania trzeciego seta 25:22.

Energa MKS Truso Elbląg - SKF Politechnika Poznańska 3:0 (26:24; 25:16; 25:22)