UWAGA!

Elbląg w lidze (boks)

W czasie listopadowego finału bokserskiego pucharu Grand Prix 2006 w Olsztynie obradował Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego. W wśród rozpatrywanych spraw była propozycja powrotu do rozgrywek ligowych o drużynowe mistrzostwo Polski. Pomysł stał się faktem, bo już wiadomo, że w lutym 2007 r. ruszy liga, a walczyć w niej będzie bokserska reprezentacja Elbląga.

Dwa lata trwała przerwa w rozgrywkach ligowych o drużynowe mistrzostwo Polski - ligę zastąpił cykl sześciu turniejów o Grand Prix. Konfrontacje umiejętności uczestniczących w nich pięściarzy nie wzbudziły jednak takich emocji wśród kibiców jak zaniechane rozgrywki w lidze.
     PZB zobowiązał się, że do 20 grudnia podpisze umowę ze sponsorem tytularnym dla bokserskiej ligi. Akces uczestnictwa w reaktywowanej lidze bokserskiej zgłosiły drużyny: PKB Poznań, reprezentacja klubów Śląska, reprezentacja Mazowsza i drużyna złożona z zawodników klubów z Warmii i Mazur z siedzibą w Elblągu. Decyzję o przystąpieniu do rozgrywek rozważa Hetman Białystok i Dolny Śląsk mający pięściarskie zaplecze w klubach we Wrocławiu, Świdnicy i Strzegomiu. Bokserskie władze podały, że każda z drużyn może wzmocnić swój skład maksimum dwoma zawodnikami z zagranicy.
     W Olsztynie miałem przyjemność rozmawiać na ten temat z Ludwikiem Buczyńskim, trenerem kadry narodowej seniorów, który podkreślał konieczność reaktywowania ligi ze względu na jej atrakcyjność dla kibiców i potrzeby szkoleniowe. - Związek będzie dofinansowywał ligę w zakresie organizacji meczów, a planowany start ligi to 17-18 lutego 2007 r. - stwierdził szkoleniowiec. - Rozgrywki będą prowadzone na zasadzie mecz i rewanż. Zwycięzca ligi będzie automatycznie drużynowym mistrzem Polski. Zdecydowaliśmy równocześnie o utrzymaniu cyklu bokserskiego pucharu Grand Prix, ale został on skrócony do czterech turniejów - powiedział Ludwik Buczyński.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama