UWAGA!

Elbląska młodzież zagra w półfinałach Mistrzostw Polski

 Elbląg, Elbląska młodzież zagra w półfinałach Mistrzostw Polski
fot. nadesłane

Siatkarki MKS Truso Elbląg i ich koledzy z IKS Atak awansowali do półfinałów mistrzostw Polski. Młodzicy o finał powalczą na wyjeździe, natomiast dziewczynki mają szansę zagrać przed własnymi kibicami. Obie drużyny czekają na losowanie.

W dniach 22-24.03.2019 odbyły się turnieje Ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski w piłce siatkowej w kategorii „młodziczka” oraz „młodzik”. Nasze miasto reprezentowały dwie drużyny: Międzyszkolny Klub Sportowy Truso Elbląg, który był gospodarzem turnieju dziewcząt oraz chłopcy z Integracyjnego Klubu Sportowego Atak, którzy swoje mecze rozgrywali w Suwałkach. Oba elbląskie zespoły uzyskały awans do najlepszej szesnastki w kraju i przepustki do półfinałów mistrzostw Polski. Jesteśmy jedynym miastem w województwie warmińsko-mazurskim, które może poszczycić się drużynami na szczeblu centralnym na tym poziomie rozgrywkowym. - Odpowiednie szkolenie oraz zaplecze sportowe owocuje świetnymi wynikami. Krok po kroku realizujemy wspólne cele oraz rozgrzewamy pasje w młodych elblążanach i elblążankach. Jesteśmy silnym młodzieżowym ośrodkiem w który warto inwestować - powiedział trener Wojciech Samulewski.

  Elbląg, Elbląska młodzież zagra w półfinałach Mistrzostw Polski
fot. nadesłane

- Bardzo dawno w naszym mieście nie było sukcesu chłopięcej drużyny siatkarskiej, która awansowałaby do półfinału mistrzostw Polski. Były sukcesy dziewczynek, natomiast na młodzika musieliśmy czekać długie lata - dodał trener Piotr Kowal.
       Zarówno chłopcy jak i dziewczynki o finały zawalczą 6 i 7 kwietnia. Obie drużyny czekają na losowanie, istnieją spore szanse, że młodziczki swoje mecze rozegrają w Elblągu.
      
       Skład zespołu MKS Truso: Julia Łukaczyk (kapitan), Edyta Fiedorowicz, Gabriela Jachimczyk, Alicja Szaruga, Patrycja Wilemska, Kornelia Raszewska, Maja Domalewska, Anita Semkiw, Weronika Dąbrowska, Morgana Mazzoleni.
       Trenerzy: Kazimierz Stankiewicz, Wojciech Samulewski
      
       Skład zespołu IKS Atak: Oliwer Woźnicki ( kapitan), Szymon Patecki, Oskar Woźny, Kamil Dobosz, Antek Posadzy, Beniamin Olechnowicz, Michał Rożankowski, Michal Muraszko, Adam Topolewski, Marcel Kańduła, Jakub Król, Wiktor Banach, Marek Bielecki, Igor Zaroda.
       Trenerzy: Piotr Kowal, Dawid Woźny
      
       Warto nadmienić, że Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 współpracująca ściśle z dwoma siatkarski największymi klubami (MKS Truso oraz IKS Atak) jeszcze bardziej rozszerza wachlarz siatkarko-sportowych możliwości młodzieży. To m.in. dzięki niej oraz systematycznej pracy w klubach adepci objęci są kompleksowym systemem szkoleniowym.
       W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej trener kadry powołał Szymona Pateckiego zawodnika IKS ATAK drużyny młodzika na zgrupowanie w ramach programu Kadra Polski U-15 w dniach 24-30 marca.
      
      

oprac. AD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gratulacje dla młodzieży! A tak gwoli ścisłości to redaktorzyna/rzynka jakiś niedoinformowany jest, ponieważ kadetki SMS Ostróda, także awansowały do półfinału mistrzostw Polski, no chyba, że Ostróda należy do innego województwa(czyżby granice województwa się zmieniły?)
Reklama