UWAGA!

Elbląski hip-hop w Łebie

 
Elbląg, Elbląski hip-hop w Łebie

Podjęli wyzwanie i staną do rywalizacji - w najbliższy weekend Zespół Tańca Nowoczesnego Blefik, weźmie udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie.

Od 15 do17 stycznia na hali widowiskowo-sportowej w Łebie odbędzie się X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego. Podczas festiwalu rywalizować będą duety, miniformacje, formacje oraz tancerze solo z podziałem na kategorie wiekowe w różnych stylach. Na parkiecie będą królowały takie formy jak disco, hip-hop, street dance, dancehall, popping, bboying, house i wiele innych. Organizatorzy przewidują, że w turnieju udział weźmie ponad 1500 tancerzy, a wśród nich Zespół Tańca Nowoczesnego „Blefik” z Centrum Tańca Promyk.
       - Do Łeby jedziemy z dużymi nadziejami, że uda się nam awansować do grona najlepszych zespołów. Mierzymy wysoko - mówi instruktor zespołu, Jacek Suchiński. - Konkurencję będziemy mieli silną, na liście startowej znajdują się bardzo dobre formacje trójmiejskie i zespoły z Wejherowa, które już sięgały po najwyższe laury w Łebie.
       Na festiwalu, „Blefik” zaprezentuje układ, który elblążanie mogli zobaczyć w ubiegłą niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Handlowym „Ogrody”. Nastroje w zespole są optymistyczne.
       - Zespół jest młody, rokujący i rozwojowy – podsumowuje instruktor. - W związku z tym, że jesteśmy na początku naszej tanecznej przygody, wspólnie pracujemy dopiero niewiele ponad rok, to każdy udział czy to w turnieju, czy pokazie jest wyzwaniem, ale też fantastycznym przeżyciem.
       Zespołowi życzymy miejsca na podium!
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama