Elblążanie na ME ( wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Elblążanie na ME ( wrotkarstwo szybkie)

W minionym tygodniu (23-28 lipca) odbyły się Torowe Mistrzostwa Europy seniorów, juniorów i kadetów we wrotkarstwie szybkim w węgierskim Szeged. Zawody odbyły się na asfaltowym torze o długości 184m w których wzięło udział 126 zawodniczek i 180 zawodników z 19 państw w 8 kategoriach wiekowych.

W zawodach brała udział reprezentacja Polski, w skład której weszli dwaj elbląscy wrotkarze z UKS Viking Elbląg: Łukasz Mazurek i Marcin Bachanek.
       Polska uplasowała się w klasyfikacji medalowej na 10. miejscu z dorobkiem 1 brązowego medalu zdobytego przez kadetów w konkurencji sztafet amerykańskich na dystansie 3000 m. Medal ten jest, w historii występów Polaków w Mistrzostwach Europy, trzecim medalem zdobytym w tak wysokiej rangii zawodach.

W skład sztafety wchodzili zawodnicy :
       Łukasz Sidorowicz - UKS Orlica Duszniki Zdrój
       Szymon Sikora - TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski
       Gaweł Oficjalski - UKS Zryw Słomczyn

Indywidualnie najlepiej wypadł Gaweł Oficjalski, który uplasował się na 4. miejscu w biegu na 5000 m na eliminacje oraz 6. miejscu na 3000m na punkty. Bardzo dobrze wypadła nasza jedyn seniorka - Aleksandra Goss z UKS Zryw Słomczyn, która zajęła 6. miejsce w najtrudniejszej konkurencjii 10000 m na punkty i eliminacje.
       Na szczególną uwagę zasługuje także 5. miejsce drużyny sztafetowej juniorów B, w skład której wchodzili dwaj wyżej wymienieni elblążanie oraz Robert Chłodzik - zawodnik UKS Orlicy Duszniki Zdrój. W konkurencji startowało 12 sztafet.

Więcej informacji można znaleźć na stronie.