Faworyci nie zawodzą (piłka nożna)

Dwaj główni pretendenci do trzecioligowego awansu - Jeziorak Iława i OKS 1945 Olsztyn zgodnie po 1:0 zwyciężyli w drugiej kolejce czwartej ligi. Te dwa zespoły z kompletem punktów po dwóch seriach spotkań przewodzą czwartoligowej stawce.

Pierwszy komplet punktów zdobyła Polonia Pasłęk, która pokonała 2:1 Zamek Kurzętnik. Porażkę natomiast zanotowała Zatoka Braniewo, która nie sprostała MKS Szczytno, przegrywając na wyjeździe 0:2. Najwyższe zwycięstwo zanotował trzeci z kandydatów do awansu Płomień Ełk, który rozgromił w Działdowie miejscowy Start 4:0.

Dobry początek
     Po 15 min. meczu Polonia prowadziła po golach Cezarego Borosa i Jarosława Licznerskiego 2:0 i było raczej pewne, że gospodarze tego meczu przegrać nie mogą. Goście nie zamierzali jednak składać broni i kilka razy zagrozili bramce pasłęczan, na szczęście dla nich obronną ręką z opresji przy dużej dozie szczęścia wychodziła defensywa na czele z bramkarzem Adamem Urbanowiczem.
     Druga połowa spotkania należała do piłkarzy z Kurzętnika i ich starania uwieńczone zostały celnym trafieniem - w 80 min. Słupski skierował piłkę do siatki. W tym okresie gry znacznie słabiej grała obrona Polonii, która popełniała zbyt wiele błędów. Kolejne bramki jednak nie padły i tym samym poloniści odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. W drużynie gospodarzy na wyróżnienie zasłużyli Wołczecki i strzelec drugiej bramki Licznerski.

Polonia Pasłęk - Zamek Kurzętnik 2:1 (2:0)
     1:0 - Boros (10.), 2:0 - Licznerski (15.), 2:1 - Słupski (80.)
     Polonia: Urbanowicz – Andrusewicz, Wołczecki, Augustynowicz, Starzyński (Przystasz 70.), Płachecki (Borysiewicz 60.), Augustyńczyk. Florek, Grygrowski (Jaromiński 46.), Boros (Zieliński 78.), Licznerski.
     Zamek: Malanowski – Gajewski, Olszewski, Elgert, Piceluk (Żurański 65.), Słupski, Skarżyński, Dymowski, Furmanek, Rochewicz, Mówiński.

Pierwsza porażka
     Po dobrym występie na inaugurację ligi i zwycięstwie nad faworyzowaną Mrągowią Mrągowo kibicom braniewskiej Zatoki przyszło przełknąć gorzką pigułkę w postaci pierwszej porażki w sezonie. Tym boleśniejszy to fakt, że Zatoka uległa innemu beniaminkowi, MKS Szczytno. Do przerwy nic nie zwiastowało takiego rozwiązania, utrzymywał się rezultat bezbramkowy, choć w 43 min. gospodarze, a konkretnie Dębek nie wykorzystał 200-procentowej okazji, nie trafiając z bliska do pustej bramki.
     Siedem minut po zmianie stron błąd popełniła braniewska defensywa, a wykorzystał to Głodzik, który po rzucie rożnym wyprowadził MKS na prowadzenie. Dziesięć minut po tym miejscowi mogli prowadzić wyżej, ale Zatokę od straty bramki uratował słupek po uderzeniu Dębka. Gospodarze nie zaprzestali jednak dalszych ataków i w 70. minucie na listę strzelców wpisał się Gregorczyk, który tym samym ustalił końcowy rezultat.

MKS Szczytno - Zatoka Braniewo 2:0 (0:0)
     1:0 - Głodzik (53.), 2:0 - Gregorczyk (70.)
     MKS: Napiórkowski - Głodzik, A. Magnuszewski, M. Magnuszewski, Skonieczny, Wilga, Gregorczyk, Zaręba, Dębek (Ambroziak 87.), Bondaruk (P. Pietrzak 53.), Kacprzak (M. Pietrzak 70.).
     Zatoka: Mastalerz – Gruszka, Siedlik, J. Gawryś, W. Gawryś (Kuczkowski 65.), Dzwonkowski (Szpigiel 53.), K. Jakimczuk (Gierko 65.), M. Sorkowicz (R. Jakimczuk 65.), Rutkowski, Komorowski, Wolak.

Komplet wyników 2. kolejki IV ligi: Rominta Gołdap - Motor Lubawa 2:2, Start Działdowo - Płomień Ełk 0:4, Huragan Morąg - OKS 1945 Olsztyn 0:1, Granica Kętrzyn - DKS Dobre Miasto 1:1, Sokół Ostróda - Jeziorak Iława 0:1, Polonia Pasłęk - Zamek Kurzętnik 2:1, Mrągowia Mrągowo - Mamry Giżycko 2:0, MKS Szczytno - Zatoka Braniewo 2:0.