UWAGA!

Finał Elbląskiej Ligi Brydżowej

 Elbląg, (fot Marta Wiloch, archiwum portEl.pl)
(fot Marta Wiloch, archiwum portEl.pl)

Zwycięzcą drugiej edycji Elbląskiej Internetowej Ligi Brydżowej została międzynarodowa drużyna Elbląg - Breno (Włochy), wyprzedzając drużyny Pleven (Bułgaria) - Nowy Staw Żuławy oraz Lidzbark Warmiński - Ryga Łotwa. Zwycięzcy wystąpili w składzie: kpt. Bogusław Gierulski,bracia Marek i Jerzy Ratkowscy, Jerzy Sukow, Roman Zaleski.

W związku z pandemią zawody nadal będą rozgrywane na platformie internetowej Bridge Base Online. Do trzeciej edycji Elbląskiej Internetowej Ligi Brydżowej zgłosiła się rekordowa liczba 14 drużyn, w tym Blue Team Elbląg - Jagodnik i Sewil Olsztyn.

W poniedziałek (18 maja) odbył się mecz pomiędzy drużynami Litwy i reprezentacją Seniorów Chin. W barwach Litwy wystąpił ponownie elblążanin Bogusław Gierulski z Jerzym Skrzypczakiem z Mrągowa. Zawody były niezwykle zacięte, a lider zmieniał się w czasie meczu kilkukrotnie. Do przedostatniego rozdania prowadzili Chińczycy 31:29. Drużyna Litwy do ostatniego rozdania przystąpiła z wielką determinacją i rzutem na taśmę pokonała reprezentację Seniorów Chin 39:31. Tym wynikiem Bogusław Gierulski i Jerzy Skrzypczak zapisali nową kartę w historii elbląskiego i międzynarodowego brydża.

Henryk Łęcki, wiceprezes ESBS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama