UWAGA!

Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych za nami

 Elbląg, Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych za nami
fot. nadesłana

w dniach 15-16 czerwca w Łodzi młodzi reprezentanci Elbląga, uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w jubileuszowym XXV Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych.

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży zgromadziła w tym roku około 2500 tys. uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych z osiemdziesięciu pięciu ośrodków, które organizowały zawody przez cały sezon 2018/2019.
       Elbląska dwunastoosobowa reprezentacja spisała się bardzo dobrze, bowiem kilku zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe, a większość uzyskała wyniki zbliżone do swoich najlepszych. Na tym etapie szkolenia to podstawowy, oprócz wykazania woli walki, czynnik motywujący do rozwijania predyspozycji i talentów sportowych.
       Najwartościowszy wynik uzyskała Milena Trochimczuk (SP 1), która w biegu na 300 m w roczniku 2007 zajęła w ścisłym finale 6. miejsce z wynikiem 45.84 sek. (eliminacje 46.62 sek.).
       W tym samym finale Emilia Zawisza (SP 12) zajęła 7. miejsce - 46.52 sek. (el. 46.43 sek.). W konkurencjach technicznych też dwóch naszych reprezentantów znalazło się w finałach: Błażej Gawłowicz (SP Zwierzno) uplasował się na 7. pozycji w rzucie piłeczką palantową - 43.50 m oraz Bartosz Rokoszny (SP 4) w skoku wzwyż także był siódmy (125 cm).
       Rekordy życiowe podczas łódzkiego finału ustanowili: Milena Trochimczuk - 300 m (45.84 sek.), Emilia Zawisza - 300 m (46.43 sek.), Błażej Gawłowicz - rzut p.palantową (43.50 m), Michał Styczeń (SP 21) - 60 m (9.51 sek.), Karol Stromski (SP 1) - skok w dal (3.85 m).
      
Jacek Licznerski, nauczyciel MOS i SSP nr 3

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama