Gdański Puchar Neptuna (judo)

Elbląskie Truso wystawiło siódemkę judoków młodzików na te zawody. Sześciu z nich zdobyło medale, a MKS Truso w klasyfikacji drużynowej zajęło pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej.

Elblążanie walczyli z zawodnikami z klubów z Gdańska, Słupska, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego i Grudziądza. Nadzieje elbląskiego judo z roczników 1994-96 spisały się bardzo dobrze w gronie 80 judoków. W najliczniej obsadzonej kategorii 35 kg, w której startowało 12 zawodników, Kacper Tonga zdobył brązowy medal. Bardzo dobrze walczyli elblążanie w wadze 38 kg. Aleksander Białkowski zdobył złoty medal, a Kamil Strzyżewski brązowy. Z brązowym medalem wrócił z Gdańska Jakub Płocheć walczący w wadze 42 kg. Srebro w wadze 55 kg wywalczył Krzysztof Puzdrowski, a złoty medal Oskar Goliński w wadze 60 kg. - Są powody do zadowolenia - mówi Tomasz Komorowski, trener judoków Truso. - Z turnieju na turniej nasi zawodnicy walczą z coraz lepszymi efektami. Gdański był ostatnim sprawdzianem ich dyspozycji przed organizowanym przez nas Memoriałem im. Czesława Misiuka. Ten turniej odbędzie się 12 maja i zgromadzi zawodników w kategoriach dzieci i młodzików z wielu klubów północnej Polski. Już dzisiaj zapraszam kibiców, emocji nie zabraknie.