UWAGA!

Gotowi do Startu: Ewa Sielicka

 
Elbląg, Ewa Sielicka została wybrana najlepszą bramkarką Turnieju o Puchar Prezydenta Elblaga
Ewa Sielicka została wybrana najlepszą bramkarką Turnieju o Puchar Prezydenta Elblaga (fot. AD)

Większość zespołów PGNiG Superligi kobiet ma już za sobą pierwsze mecze. Szczypiornistki Startu Elbląg rozpoczną sezon 9 września, a ich przeciwnikiem będzie Pogoń Baltica Szczecin. Postanowiliśmy bliżej przedstawić naszym czytelnikom drużynę EKS Start Elbląg.

Codziennie publikujemy odpowiedzi, jakie udzieliły nam zawodniczki oraz sztab szkoleniowy EKS Startu Elbląg na zadane im pytania. Przedstawiliśmy już Państwu trenerów Antoniego Pareckiego i Justynę Stelinę oraz zawodniczki: Kingę Grzyb, Katarzynę Koniuszaniec, Joannę Wagę. Dziś prezentujemy ostatnią nową szczypiornistę Ewę Sielicką, 19latkę debiutującą w najwyższej klasie rozgrywek.
      
       Początki: Moja kariera z piłką ręczną zaczęła się w szkole podstawowej nr 9 w Elblągu. Jak dobrze pamiętam miałam wtedy 11 lat. Moją pierwszą trenerką była Pani Ewa Maruszak.To ona poleciła mi pozycję bramkarki.
       Największe osiągnięcia: Nie potrafię określić, która z otrzymanych nagród jest dla mnie najważniejsza. Z każdą otrzymaną statuetką i z każdym medalem mam jakieś miłe wspomnienie. Wszystkie moje osiągnięcie są dla mnie tak samo ważne.
       Mecz, który szczególnie wspominam: To nie jeden mecz, a w zasadzie ostatni turniej. Jako że był to niejako mój debiut w ekstraklasie, bardzo mile go wspominam.
       Występy z reprezentacją: W reprezentacji juniorek jestem od samego początku, gdzie trenerką była pani Edyta Majdzińska. Aktualnie jestem w młodzieżowej kadrze narodowej, gdzie trenerem jest pan Andrzej Niewrzawa. Z kadrowych występów najlepiej wspominam turniej w Elblągu, na którym to otrzymałam nagrodę najlepszej bramkarki.
       Najmocniejsza strona Startu: Chyba naszym największym atutem jest to, że wszystkie się bardzo dobrze dogadujemy, jesteśmy zgrane.
       Najlepsza polska zawodniczka: Kinga Grzyb, świetna i doświadczona zawodniczka. Jak ja stoję w bramce to mam duże problemy, żeby wybronić jej rzut.
       Ulubiona zawodniczka: Nie mam takiej.
       Moja najmocniejsza strona na parkiecie: Myślę, że atutem mogą być moje warunki fizyczne, jestem wysoka i to bardzo pomaga.
       Marzenie sportowe: Od tego sezonu jestem zawodniczką elbląskiego Startu i na razie nie myślę o innych klubach. Jestem zadowolona z tego, że mogę się tutaj rozwijać i poszerzać swoje umiejętności.
       Sport w dzieciństwie: Od czwartej klasy uprawiam piłkę ręczną, wcześniej nic nie trenowałam.
       Gdybym nie została piłkarką: Poszłabym do wojska.
       Po zakończeniu kariery: Dopiero zaczynam swoją karierę z piłką ręczną i na razie nie myślę co będę robić później.
       Wykształcenie: W tym roku zaczynam studia o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne.
       Hobby: Wolny czas lubię spędzać ze znajomymi.
       Ksywka: Nie mam, znajomi mówią do mnie po prostu Ewka.

 


      
       Trenerzy o Ewie - Utalentowana bramkarka, która wróciła do Elbląga po pobycie w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Po rozegraniu sześciu meczów okazuje się, że drzemie w niej niesamowity potencjał. Ma fantastyczne warunki fizyczne i przeogromne możliwości. Jest to młoda zawodniczka, którą mam nadzieję uda się poukładać w ciągu tego sezonu – powiedział Antoni Parecki. - Ewa to zawodniczka z dużym sercem do grania, a do tego fantastyczny człowiek. Bardzo dobrze wprowadziła się do zespołu. Ostatnio pokazała na turnieju, że pomimo niewielkiego doświadczenie, potrafi zgarnąć tytuł bramkarki turnieju. Na pewno to ją zmotywuje i zdopinguje do jeszcze cięższej pracy – dodała Justyna Stelina.
      
      

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama