Hiszpania nie zwalnia tempa

Elbląg, foto Michał Skroboszewski
foto Michał Skroboszewski

Niespodzianki nie było. W swoim drugim meczu w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy w futsalu Hiszpania pewnie pokonała Serbię 6:0 i niemal na pewno awansowała do słoweńskiego turnieju finałowego. O godz. 20 na parkiet wyjdą Polacy, którzy zmierzą się z Mołdawią. Zobacz zdjęcia.

Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że spotkanie pomiędzy Hiszpanią a Serbią było meczem o pierwsze miejsce w grupie E eliminacji Mistrzostw Europy w futsalu. Hiszpanie bardzo szybko wybili Serbom marzenia o wywalczeniu choćby remisu. Szybko strzelone przez piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego bramki (Ortiz w 3 minucie i Campos w 4 minucie) ustawiły cały mecz. Serbowie grali, próbowali atakować, ale to Hiszpanie cały czas mieli spotkanie pod kontrolą. Warto zwrócić uwagę na bardzo wysoką kulturę gry mistrzów Europy.
       Wynik pierwszej części spotkania ustalił Bebe w 18 minucie spotkania, kiedy to popisał się silnym strzałem z dystansu. Wcześniej mogliśmy obejrzeć kilka bardzo ładnych sytuacji strzeleckich w wykonaniu piłkarzy obu drużyn. Ze strony serbskiej Mladen Kocić w 14 minucie był bliski strzelenia bramki dla swojego zespołu z rzutu wolnego, na posterunku był jednak Carlos Barron broniący hiszpańskiej bramki. Mistrzowie Europy blisko strzelenia gola byli sekundy później, kiedy to bramkarz Serbii ofiarnie na linii bramkowej złapał strzał Ortiza.
       Wejście smoka – tak można nazwać początek drugiej części meczu w wykonaniu drużyny hiszpańskiej. Rzut rożny wykonywał Lin, piłka trafiła do Adriego, a ten umieścił piłkę w bałkańskiej bramce. W 27. minucie wynik podwyższył Adolfo, który bezlitośnie wykorzystał błędy Serbów w obronie. A druga połowa zakończyła się tak samo jak się zaczęła – 8 sekund przed końcem meczu Miodraga Aksentijevicia pokonał Pola.
       Podobnie jak w pierwszej połowie Serbowie też mieli swoje szanse, ale bramka hiszpańska była jak zaczarowana. Najgroźniejsze sytuacje tworzyli po stałych fragmentach gry. 19 celnych strzałów Hiszpanów wobec 5 Serbów w całym meczu tłumaczy, dlaczego bałkańska drużyna nie mogła w tym spotkaniu liczyć choćby na remis. W strzałach niecelnych 13:10 dla drużyny z Półwyspu Iberyjskiego.
       - Jesteśmy bardzo szczęśliwi z wyniku i z tego, że wygraliśmy. To był piękny mecz – podsumował spotkanie Jose Velancio Lopez, trener reprezentacji Hiszpanii.
       - Hiszpanie byli dziś fantastyczni, dali nam lekcję futsalu i w każdym aspekcie gry byli od nas lepsi – dodał Goran Ivancić, trener Serbii.

Hiszpania – Serbia 6:0 (3:0)

1:0 – Ortiz (3 min.), 2:0 – Campos (4 min.), 3:0 – Bebe (18 min.), 4:0 – Adri (21 min.), 5:0 – Adolfo (27 min.), 6:0 – Pola (39 min.)

O godz. 20 Polska zagra przeciwko Mołdawii. Zapraszamy na mecz do hali przy al. Grunwaldzkiej! Bilety można kupić w kasach przy wejściu do hali.

• Wstyd i hańba dla Polski z takimi naszymi reprezentantami kraju. Oni chyba przyjechali tu na prowincje do najbiedniejszego regionu integrować się w ubóstwie i nędzy nie tylko społecznej ale i sportowej. Po pierwszym meczu widać wSzystko. Postawiłem dziś pieniądze że skończą na 3 lub ostatnim miejscu w grupie czyli tradycja z dorosłej piłki przed trójką z Dortmundu. Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz pożegnalny. Może zamiast tracić kasy i rozczarowań również z biletów trzeba było od razu zrobić jeden mecz- mecz pożegnalny. Więcej ludzi by przyszło integrować się w smutku.
  • @Spec-sportowy - Pewnie " spec " od skoków narciarskich, siatkówki, ręcznej, lekkiej itp. itd. A tak naprawdę 10 km nie przebiegnie, piłki nie przyjmie „żonglerki” ? wymyk na drążku ? Ale jest czas na kompa. .. ..
  • Zawsze muszą wygrywać ? Mi się podobało że walczyli do końca.
  • Ty w drugim komencie. Zobaczymy w tabeli bo na razie smarkasz po przegranym 0:4 jak niemowlak po treści żołądkowej w pieluche.
  • Po co tu grać ? Podaje tabele ustawioną w STS 1.Esp 2.Serb 3.Pol / Mol
  • Warminsko mazurski zwiazek piłki nożnej na spółkę z Olimpia tylko zrobili kompromitacje. Nie chodzi o wyniki bo to wstyd dla PZPN. Ale organizacja była na żenującym poziomie. Wejściówki VIP rozdawane dla kumpli za darmo a bilety płatne dla plebsu. Nigdy więcej takich imprez w Elblągu.
  • Zamiast sie cieszyć z imprezy tej rangi, to jak zwykle szukanie dziury w całym... rzeczywiście lepiej takich imprez nie organizować w Elblagu, bo aż wstyd za Elblążan. Pewnie, szkoda 25 zł za bilet wydać, lepiej w domu przed TV posiedzieć. Dajcie spokój. Trzeba kibicować i mocno trzymać kciuki za reprezentantów Polski, a nie tylko rzucać hejtami. Nie dziwne, ze wszyscy młodzi uciekają z tego miasta - miasto depresji (jak trafnie ujęto to dziś na banerze). Pomyślcie nad sobą, a nie tylko zazdrość, nienawiść i waż w kieszeni