Horror na Grunwaldzkiej

Elbląg, Techtrans po zaciętym meczu wygrał jedną bramką
Techtrans po zaciętym meczu wygrał jedną bramką (Fot.AD)

Prawdziwy horror zgotowali swoim kibicom zawodnicy Wójcik Meble - Techtrans Elbląg. W meczu z AZS UZ Zielona Góra zwyciężyli 26:25, jednak po pierwszej połowie to goście bliżsi byli wywiezienia z Elbląga dwóch punktów. Zobacz zdjęcia.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia akademików, którzy w ciągu 4 minut zaliczyli 4 trafienia, przy zerowym dorobku gospodarzy. Aby zniwelować wciąż utrzymującą się przewagę 2-3 bramek i wyrównać stan meczu, podopieczni trenera Ludwika Fonferka potrzebowali 23 minut. Dzięki celnym próbom Macieja Dawidowskiego na tablicy świetlnej pojawił się najpierw wynik 12-12, a następnie 13-13. Chwilę później Mirosław Ośko wywalczył pierwszą przewagę dla swojego zespołu (14-13), jednak taki stan nie utrzymał się długo. Na trafienie elbląskiego rozgrywającego szybko odpowiedział Łukasz Jarowicz. Do przerwy akademicy dorzucili jeszcze dwie bramki i schodzili do szatni przy prowadzeniu 16-14. Po zmianie stron goście co prawda jako pierwsi posłali piłkę do siatki, lecz przez pierwszy kwadrans gry „meblarze” punktowali aż ośmiokrotnie, przy dwóch celnych próbach zawodników z Zielonej Góry (22-18). Przez ostatnie 15 minut trudno było zobaczyć na parkiecie komplet graczy z jednej lub z drugiej drużyny. Sędziowie aż dziewięć razy wyciągali dłonie w geście oznaczającym karę dwóch minut dla któregoś z zawodników, co przełożyło się na przebieg wydarzeń na boisku. Grający w podwójnej przewadze elblążanie około 51. minuty znów osiągnęli czterobramkowe prowadzenie (25-21), które kilka akcji wcześniej stopniało do dwóch trafień (22-20). Błędy własne i wykluczenie dla dwóch zawodników sprawiły jednak, że goście znów wyrównali stan meczu na 25-25 w 58. minucie. Gospodarze mogą mówić o dużym szczęściu - najpierw przed utratą bramki uratował ich błąd kroków jednego z akademików, a na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem piłkę do siatki rywali posłał Robert Długosz. Dobra passa nie opuszczała również Henryka Rycharskiego. Młody bramkarz elblążan, wychodząc do rzutów karnych z ławki rezerwowych, obronił wszystkie 4 „siódemki” wykonywane przez zawodników AZS, czym wywołał nie tylko aplauz publiczności, ale i zdziwienie na twarzach przeciwników.

Wójcik Meble: Wróbel, Rycharski - Michałów 6, Ośko 4, Gryz 1, Dawidowski 6, Długosz 1, Kwiatkowski 1, Wasilenko, Sadowski, Maluchnik 2, Fonferek 2, Szczepański 3, Janowicz
       Kary: 18 minut, czerwona kartka: Kwiatkowski w 30. minucie za uderzenie piłką w twarz przy rzucie wolnym, Michałów w 60. minucie z gradacji.

AZS UZ: Pitoń, Maziarz - Jakob, Nieradko 1, Gałach 6, Kociszewski 4, Piotrowski 2, Petela, Koprowski 4, Kłosowski 1, Wolski 4, Ratajczak, Skrzypek 1, Jarowicz 2
       Kary: 18 minut, czerwona kartka: Jarowicz z gradacji w 59. minucie.

Sędziowali: Damian Godzina (Tczew) / Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie)