UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

III Rajd Rowerowy „Fidelitas”

2009-09-14
Aktualizowany 2009-09-26 10:42

Stowarzyszenie „Fidelitas” zaprasza wszystkich elblążan na III Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 27 września. Poprzednie edycje tej imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a jak twierdzą organizatorzy, w tym roku na pewno nie będzie inaczej. Stąd prośba o wcześniejsze zgłaszanie swojego uczestnictwa.

Warto zgłaszać się już teraz, gdyż ze względów bezpieczeństwa wydanych zostanie jedynie 250 numerów startowych i tylko tyle osób będzie mogło wziąć udział we wspólnej zabawie.
       Zgłaszać się można telefonicznie pod nr 055 232 42 32, lub drogą internetową, wypełniając formularz znajdujący się na stronie Stowarzyszenia „Fidelitas”: www.fidelitas.branet.pl. Tam też można znaleźć wszystkie dodatkowe informacje, regulamin rajdu ( który warto przeczytać) i mapki tras.
       Start o godz. 10 z Placu Kazimierza Jagiellończyka. Na mecie usytuowanej w Bażantarni na uczestników rajdu czekać będą nagrody, wspólny posiłek oraz inne atrakcje. A po drodze wspaniałości Wysoczyzny Elbląskiej w wyjątkowych kolorach pierwszej jesiennej niedzieli. Dobra zabawa gwarantowana.
       Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Onkologii w Elblągu „Fidelitas” chce m.in. w ten sposób podkreślić rolę sportu i rekreacji w profilaktyce zdrowotnej. Warto przypomnieć, że uczestnikami dotychczasowych rajdów były również osoby, które wyszły zwycięsko z walki z chorobami nowotworowymi.
      

 


       Trasy i harmonogram Rajdu:
      

       „Junior”
      
- godz. 9-10 – zbiórka uczestników rajdu na Placu Jagiellończyka
       - godz. 10 – start rajdu
       - godz. 10 do około 10.30 – wspólny przejazd ulicami Elbląga: Plac Kazimierza Jagiellończyka – Płk. Dąbka – Odrodzenia – Mazurska – do granic miasta (odcinek 3000 m)
       - godz. 10.30 do około 13 – droga W 503 – Rubno – Nadbrzeże – Łęcze – Próchnik
       - godz. 12.10-13 – przejazd ulicami Elbląga: ul. Fromborska – Królewiecka – Marymoncka (odcinek 1500 m)
       - około godz. 13 – meta rajdu w Bażantarni.
      
       „Senior – dla zaawansowanych”
      
- godz. 9-10 – zbiórka uczestników rajdu na Placu Kazimierza Jagiellończyka
       - godz. 10 – start rajdu
       - godz. 10 do około 10.30 – wspólny przejazd ulicami Elbląga: Plac Kazimierza Jagiellończyka – Płk. Dąbka – Odrodzenia – Mazurska – do granic miasta (odcinek 3000 m)
       - godz. 10.30 do około 13 – droga W 503 – Rubno – Suchacz – Kadyny – Tolkmicko – Kadyny – Łęcze – Próchnik (odcinek o długości 42 km)
       - godz. 12.10-13 – przejazd ulicami Elbląga: ul. Fromborska – Królewiecka – Marymoncka (odcinek 1500 m)
       - około 13 – meta rajdu w Bażantarni.
      
      

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wowka Wszystkich uczestników ostrzegam przed wielkimi dziurami i potencjalnymi mordercami za kierownicą nie rzadko pod wpływem alkoholu ocierających się o rowerzystów. Życzę szczęśliwego dotarcia do mety. Oby wam to wyszło na zdrowie.
 • Kierowców przestrzegam przed bezkarnymi, bezmyślnymi i często nachlanymi rowerzystami. I tylko przypominam: Art. 32.1.Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać: 2.rowerów jednośladowych - 15; 2.Odległość między jadącymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500 m dla kolumn pojazdów samochodowych oraz 200 m dla kolumn pozostałych pojazdów. 4.Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Art. 33. 1.Kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub z drogi dla rowerów i pieszych. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym. 1a. W razie braku drogi dla rowerów lub drogi dla rowerów i pieszych kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z pobocza, z zastrzeżeniem art. 16 ust. 5,a jeżeli nie jest to możliwe - z jezdni. 3.Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się: 1.jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu; 2.jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach;
 • florek A wiecie, że to dobry pomysł ?Pojadę sobie w tym rajdzie. By zaprezentować Elbląski Klub Sportowy Osób Niewidomycj i Słabowidzących "EL_CRPSS ELBLĄG ", który czynnie działa przy Polskim Związku Niewidomych w Elblagu >EL-CROSS jest częścią dużego klubu sportowego, cenralnego w Warszawie, przy PZN Zarząd Główny w Warszawie. WWW cross. org pl /www. pzn. org. pl Może warto się zaprezentować ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2009-09-14)
 • a gdzie porządna ścieżka rowerowa dookoła zalewu? Naszym włodarzom proponuję wycieczki na tzw. Zachód, żeby podejrzeć jak tam to się robi (dzisiaj), żeby nie opóźniać XX-letniego zapóźnienia infrastrukturalnego naszego regionu. Gdyby Elbląg był gdzieś na zachodzie, już dawno mielibyśmy NORMALNY szlak rowerowy, osadę Truso, sieć marin jachtowych itd. .. i wcale to nie są koszty (jak myslą może docześni włodarze), lecz inwestycje, które zwracają się z nawiązką. Nasz region jest ewidentnie turystyczny, a "leży", mimo kilku atrakcji, i wielu możliwości ich wykorzystania. .. tylko te możliwości ktoś musi wykorzystać. Ktoś kto ma polot i otwartą głowę. PS. ile kosztuje wybudowanie kilometra drogi krajowej, a ile ściezki rowerowej? Dlaczego miastu (tylko miastu??) nie opłaca się budować kompleksu sportowego z basenem, a pod Olsztynem taki jest prywatny - znaczy jednak mozna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elbląska Dżihad Rowerowa(2009-09-14)
 • "ze względów bezpieczeństwa wydanych zostanie jedynie 250 numerów startowych" - no właśnie, niehybnie zginąc można na takim szlaku :/ szczególnie na tych drogach wojewódzkich czy powiatowych, które oznaczone są jako trasy rowerowe. To może miało sens 40 lat temu kiedy jeździły tam 3 samochody na godzinę. .. a dzisiaj? Wyobraźcie sobie, że taki potencjalny turysta z UE chce siętam przejechac - człowiek przyzwyczajony do tego, że ścieżka rowerowa to ściezka rowerowa - nie 50 cm asfaltu między krawędzią drogi a wyprzedzającym TIRem. Zawał prawie pewny; ) PS. Tyle idiotów psioczy o takiej np. Rospudzie (skarb natury w skali światowej a co najmniej Europejskiej, który zniszczyć chcą tubylcy (!) ), a ile osób (rowerzystów, piechurów) ginie rocznie zmiażdżonych na naszych poboczach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiewiór(2009-09-14)
 • Do JPK! Ale z Ciebie kozak. .. Kopiuj wklej, kopiuj wklej z kodeksu drogowego. .. To mogło kosztować dużo pracy A może Twoje dziecko ma ochotę wziąć udział w tym rajdzie i co mu powiesz??? że ma jechać drogą dla rowerów której nie ma, a może: to tatuś cię zawiezie swoją furą i nie będzie zwracał uwagi na durnych rowerzystów co to nie stosują się do przepisów. .. Serce się kraje gdy cwaniaczki z "dwuśladów" cytują kodeks drogowy. Ciekawe czy Piłsudskiego jedziesz 40km/h, czy omijasz kałuże żeby nie ochlapać pieszych, czy dostosowujesz prędkość do warunków jazdy a za miastem jedziesz 89 km/h. Wsiądź kiedyś na rower to pogadamy Trzymaj się ramy i majtek mamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ROWERZYSTA(2009-09-14)
 • Dajcie spokój naszym Dziadkom Leśnym - niech w glorii dopełnienia jedynie słusznych (najczęściej swoich) interesów odejdą z honorem proletariackim na zasłużoną zus-owska emeryturę, która będzie stanowiła znaczący dodatek do opłat za śmieci. Oni i tak nie wiedzą o co WAM chodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2009-09-14)
 • Jak czas pozwoli impreza będzie bacznie obserwowana przez Elblaską Stronę Rowerową - www.bikerelblag.hg.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Darecki ESR(2009-09-14)
 • głosujmy na prezydenta, który zagwarantuje nam dobre drogi w miescie a szczególnie sciezki rowerowe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bigotka(2009-09-15)
 • W takim miescie mógłby być jakiś dojazd rowerem na stadion, a wokoło nie ma. Juz nie pisze o jakies rowerostradzie, bo nie każdy musi być prymusem, ale żeby stare konie nie wiedzieli jak mogliby zrobić w Elblągu porządnej traski dla jednośladów na Agrykola to kpina jest. O syna mam sie martwić zeby pieszych nie rozjechał z kolegą albo jego puszczać na szose!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stefcia(2009-09-17)
 • ta droga przez kamionek i nadbrzeze jest niepszejezdna!! przynajmiej rowerem szosowym. na goralu ryzykujemy powazna centra! dziura na dziurze tego sie nawet ominac nieda! mijamy jedna wpadamy w druga. to samo tam na fromborskiej. wladze tej wioski o nazwie elblag maja gdzies rowerzystow! niemoge z wypowiedzi tego grubego wiceprezydenta jak sie wypowiadal na vektrze ile to on juz sciezek rowerowych pobudowal hehe zalosny jestes gosciu! nie ma ani metra pozadnej sciezki ! po tych chodnikach sie jezdzic nieda no chyba ze ktos bedzie co tydzien dawal kola docentrowania a miasto bedzie zwracac pieniadze za ta naprawe?! a ten przejazd kolejowy na mazurskiej wypadalo by jakos wyremontowac boo to wszystko jest strasznie nierowne koła na tym połamac mozna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yataman(2009-09-26)
 • Moim zdaniem jechałem w tym radzie. Chociaż mam wzrok 8 dioptrii bardzo słabo widzę do dwóch m, ale kolega mnie prowadził, czasem jechałem tylko na słuch jego szumu opon. Zakupił nowe żebym lepiej słyszał jak zanim będę jechał. Mówię wam polecam wszystkim, słabo albo gorzej widzących. W końcowym etapie kolega mi odjechał i mam do niego zal za to. bo pomylylem trasę i wyjechałem w Pilonie jak się później dowiedzalem od miejscowych. Ale nie narzekam następnym razem weżnę psa przewodnika. Od kolegi. pozdrawiam wszystkich do zobaczenia w następnym rajdzie Zapowiadam ze nie odpuszcze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rowerzysta(2009-09-26)
Reklama