UWAGA!

Jachty z Zalewu Wiślanego kończą sezon (żeglarstwo)

Elbląg, Jachty z Zalewu Wiślanego kończą sezon (żeglarstwo)
(fot. Patrycja Butrymowicz)

W sobotę (4 października) rozegrano w Nowej Pasłęce zawody kończące bieżący sezon regatowy na Zalewie Wiślanym. Po zaciętej walce Puchar Komandora Yacht Clubu Zalewu Wiślanego „Nowa Pasłęka” zdobyła załoga s/y „Trim 26”, dowodzona przez Sebastiana „Franka” Nienadowskiego. Na kolejnych miejscach zostały sklasyfikowane jachty „Braniewo” i „Dejw”.

- W regatach wzięło udział dziewięć jachtów - opowiada Grzegorz Hejber. - Przy pięknej żeglarskiej pogodzie łodzie ścigały się trasie składającej się z trzech okrążeń toru wyznaczonego bojami. Po regatach uczestnicy i kibice zostali ugoszczeni obiadem, przygotowanym w restauracji Domu Rybaka w Nowej Pasłęce, gdzie wieczorem po ceremonii wręczenia nagród i zamknięcia sezonu miała miejsce huczna biesiada żeglarska, z muzyką szantową i tańcami do rana. W tym miłym spotkaniu wzięło udział ok. 70 osób. Bardzo silny wiatr , który podniósł się rano, uniemożliwił części jachtów opuszczenie Nowej Pasłęki w niedzielę. Przy pięknym słońcu prowadzono prace bosmańskie i snuto plany na kolejny sezon. Miłośnicy wodniactwa nie mają zamiaru zawiesić aktywności do wiosny i już teraz szykują się do ślizgów bojerowych, gdy tylko warunki lodowe na to pozwolą.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jakim cudem mogły sie odbyć regaty na Zalewie Wislanym, gdy obowiązuje zakaz uprawiania sportów wodnych na akwenie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stary żeglarz(2008-10-06)
 • człowieku, co Ty piszesz? no i jeszcze się podpisujesz. .. żeglarz!
 • Z przykroscia czytam ludzi, ktorzy zwa sie" starymi zeglarzami" a nie robia nic aby Zalew byl wolny od wszelkiego rodzaju zanieczyszczen. Ja martwie sie tym, ze w niedlugim czasie mozemy miec na Zalewie Wislanym to co jest na tzw Wielkich Jeziorach. Wielu madrali ktorzy nie maja zielonego pojecie, ani o zeglarstwie, ani o jachtingu. Sporty motorowodne sa dla niektorych tylko sila motorow. Romantyzm, zdrowy rozsadek i zwykle poczucie bezpieczenstwa zaginelo. Prosze wlasnie tch, ktorych tu nazwe "lajkonikami", niech plywaja po akwenach, ktore nie zagrazaja ich bezpieczenstwu. Prosze o troche szacunku dla Zalewu Wislanego, nie zabijajcie sie na "wlasna odpowiedzialnosc".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cyklop(2008-10-08)
Reklama