UWAGA!

Jazda synchroniczna na lodowisku Helena

 Elbląg, Jazda synchroniczna na lodowisku Helena
(fot. nadesłana)

W piątek (17 stycznia) od godz. 9 do 18:45 na krytym lodowisku Helena trenować będą łyżwiarze synchroniczni z różnych stron świata przed zbliżającymi się międzynarodowymi zawodami, które odbędą się w Gdańsku. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć taneczne układy jazdy synchronicznej na łyżwach.

W najbliższy weekend (18 i 19 stycznia) w Gdańsku w Hali Olivia odbędą się IV Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Synchronicznym Hevelius Cup 2020.

– W turnieju wezmą udział aż 52 drużyny z 10 krajów z całego świata, około 1000 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, a wśród nich dwa seniorskie zespoły z tytułem mistrza świata. W weekend będzie można również zobaczyć reprezentantów Polski, wystartuje między innymi kadra narodowa – mówi Agnieszka Filipowicz, prezes i trener w klubie SKF Iceskater. – Kilkukrotnie gościliśmy już na zgrupowaniach na lodowisku Helena i chętnie na nie wracamy. Lód jest bardzo dobrej jakości. Jest to świetne miejsce zarówno na treningi, jak i na zawody.

Ale zanim zaczną się Międzynarodowe Zawody w Gdańsku, w piątek, 17 stycznia, na elbląskim lodowisku trenowali będą łyżwiarze z Finlandii, Niemiec, Australii, Francji i Szwajcarii. Zespoły będą miały tu próby generalne przed startem w weekendowym konkursie.

– Jest to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć profesjonalnych łyżwiarzy synchronicznych z różnych krajów – mówi Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy MOSiR. – Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. Wejście jest bezpłatne.

W związku z treningami w piątek, 17 stycznia, odwołana jest ogólnodostępna ślizgawka o godz. 18.00, natomiast o godz. 19.00 sesja odbędzie się.

MOSiR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szkoda, że nie działa wyciąg narciarski na G. Chrobrego, jest taaka zima ! A tu d. .up. a
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Wykupić !(2020-01-16)
 • Po co te kpiny?
 • Po to, żeby pokazać jak kupuje się z pieniędzy podatników rzeczy, które nie mają żadnych perspektyw. W czasach, gdzie wielu mieszkańców Elbląga ma kilka set zł. na przeżycie z rent, emerytur. Kalbar, pewnie też ledwie funkcjonuje przy takiej wiośnie. Ale. .. ktoś stwierdził, że Elbląg to, jak Zakopane.
 • Na torze z dziećmi jestem co najmniej 3 razy w tygodniu i płacę za wejście z mojej kilkutysięcznej pensji. Skończyłam studia, uczciwie pracuję i wybrałam do życia miasto, w którym raczej wciąż za mało propozycji do spędzania wolnego czasu. Nie zgadzam się na ciągłe wspieranie leniwych i niewykształconych.
 • Co proponujesz, bo to tylko jojczenie?
Reklama