UWAGA!

Jedynak z Elbląga na ringu w Białymstoku (boks)

Elbląg, Jedynak z Elbląga na ringu w Białymstoku (boks)

W czwartek w Białymstoku rozpoczął się pierwszy w tym roku turniej Grand Prix o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego. Elbląskie kluby bokserskie na ringu reprezentuje tylko jeden zawodnik - Paweł Czajka z „Kontry”.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy z klubu „Hetman” Białystok, organizatora turnieju Grand Prix o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego, wynika, że w turnieju uczestniczy niewielu zawodników, bo tylko 43. Kategoria wagowa 54 kg, w której walczy Paweł Czajka, ma obsadę tylko dwóch pięściarzy. Stąd pewne co najmniej srebro elblążanina. W kategoriach wagowych 57 kg, 60 kg, +91 kg walczy po trzech bokserów. Najliczniej, bo ośmioma zawodnikami obsadzona jest kategoria 69 kg. Na drużynowe i okręgowe zwycięstwo liczyć mogą gospodarze i Podlasie. Ekipa „Hetmana” Białystok liczy 11 zawodników, a wśród nich jeszcze do niedawna boksującego w barwach Mazura Ełk, aktualnego Mistrza Polski w wadze 60 kg Michała Syrowatkę, który zmienił klub. Klub „Cristal Pruszynka” także z Białegostoku reprezentuje 9 zawodników. Zatem pewny sukces w klasyfikacji generalnej ma okręg Podlasie.
     W ubiegłym roku, w lutym, obserwowałem I edycję Grand Prix w Ostródzie z udziałem 105 bokserów, w kwietniu w Krakowie na drugiej edycji GP wystąpiło 116 zawodników. W ostatniej, we wrześniu we Wrocławiu boksowało 98 pięściarzy. Po białostockiej frekwencji można więc twierdzić, że jesteśmy świadkami regresu w polskim boksie amatorskim.
     Na turnieju w Białymstoku zabrakło zawodników z najlepszego w kraju Poznańskiego Klubu Bokserskiego, nie pojechali też inni, w tym bokserzy z KSW „Tygrys” Elbląg.
     Źle się dzieje w polskim boksie. Jak się dowiadujemy, kierownictwa klubów nie mogą albo nie chcą, znaleźć płaszczyzny porozumienia z Zarządem PZB. Tymczasem zbliżają się Igrzyska Olimpijskie w Londynie, gdzie planowano odrodzenie polskiego pięściarstwa. Jeśli nic się nie zmieni, to te plany pozostaną na papierze.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czy w elblągu są tylko bokserzy, boks to nie szachy tu trzeba myśleć. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulej(2009-05-30)
 • widac masz z tym problem, tu i tu trzeba myslec jak wygrac, w przyszlosci zastanow sie zanim cos napiszesz
 • Co się dzieje w klubie ''Kontra ''. Ze zawodnicy odmówili wyjazdu na turniej w Białymstoku. Pojechał tylko Paweł Czajka wychowanek pana H Kozakiewicza, przywłaszcsony przez K S. obecnie występuje w Kontrze. W Tym klubie jest kilku zawodników ktorzy się tu poprostu marnują powinni zmienic klub jak najszybciej. powodzenia.
 • Czajka nie jest wychowankiem pana Kozakiewicza tylko Sarnowskiego, a w Białegostoku startują wszystkie "normalne" i chcące pracować w zgodzie Kluby zrzeszone w W-M OZB /Kontra E-g, Braniewo, Olsztyn, Szczytno, Ełk/- w sumie 8 zawodników, tylko zawodnicy Tygrysa na wyraźne życzenie swojego Prezesa odmówili wyjazdu na GP-świadczy to o tym, że źle sie dzieje właśnie w tym Klubie, ale lepiej pisać brednie wyssane z palca o Kontrze niż zająć się śmieciami u siebie-to właśnie styl działaczy Tygrysa typu Waldemar-żałośni jesteście i zachowujecie sie jak psy na łańcuchu, którym kręci Wasz "Pan".
 • Ten ktoś z Kontry KŁAMIE, KŁAMIE, pan Heronim Kozakiewicz w wyborach Okręgowych nie startował, a w P. Z. B. kończyła mu się kadencja tak jak całemu zarządowi. Należy przyznać że pan Heronim w P. Z. B. działał bardzo aktywnie co się przełożyło na wiele sukcesów. Pozdrawiam.
 • Z tego co czytalem na internecie to nowy zarzad PZB musi teraz wszystko poukladac po balaganie jaki zostawil po sobie stary sklad, w ktorym byl p. KHieronim i dlugi blisko 200 tys. , teraz niech kombinuje w boksie zawodowym, moze nabierze jakis nowych sponsorow!
 • Trenowałem w Tygrysie jak zaczynali w S. P. 1,trenował nas trener Stemplewski, wtedy też zaczynali tam Kośmidry, Czajka, Kuligi, więc myślę, że nisłusznie ktoś pisze, że trenował nas pan Kozakiewicz, on założył Klub, tak jak teraz jest Prezesem, a "czarną " robotę robi trener Chwoszcz!
 • Nie rozumiem o co te wypominanie kto kogo wychowal, wazne jest kogo teraz reprezentuje, ten Syrowatka tez zaczynal w Ełku, a teraz bedzie boksował dla Białegostoku i co z tego, Ełk będzie szkalował trenera z Hetmana? każdy zawodnik sam swoją postawą pracuje na swoją kartotekę-pamietajcie o tym ! to oni i tylko oni dostaja po r. .. u!
 • Tak czepiają się, nie czytalem nigdzie w informacjach o startach CONTRY, ze boksowali ich wychowankowie tylko, ze ZAWODNICY tego Klubu, robią z igły widły
 • Nie, no niepezsadzajcie, mnie na sali w 2000r. w Tygrysie sam Pan Prezes ze 2 razy preztarczował, gdyby nie wkład pracy trenera Tomka teraz w zawodników to Pan Prezes mógłby pomarzyc o sukcesach, pozdrawiam trenerze!
 • Wiem od kolegi, że dw alata temu Syrowatke chciał sciągnąć do Tygrysa, ale za mało kasy dawał, wtedy też by pewnie podawał, że to jego wychowanek jak wszyscy co wyglądają jak bokserzy
 • A nie może pan H. K. przenieśc działalności Klubu do innego zaprzyjaźnionego Okręgu, do tych z którymi spiskuje na nowe PZB- pomorskie lub do Poznania? wszystkim byłoby lepiej i on by zaoszczędził sobie zdrowia!
Reklama