UWAGA!

Karty kibica, nowe bilety i karnety

 
Elbląg, Krzysztof Fedak i Mateusz Kosiński (a na zdjęciu niżej Robert Pilecki) prezentują wzór Standardowej Karty Kibica Olimpii Elbląg
Krzysztof Fedak i Mateusz Kosiński (a na zdjęciu niżej Robert Pilecki) prezentują wzór Standardowej Karty Kibica Olimpii Elbląg (fot. WS)

Pierwszoligowa Olimpia Elbląg dostosowując się do wymogów licencyjnych PZPN wprowadza karty kibica, czyli dokumenty uprawniające do wejścia na stadion. Od jutra (11 sierpnia) w klubie rusza także sprzedaż nowych biletów i karnetów na mecze elbląskiej drużyny. Zmienił się nie tylko ich wygląd, ale także ceny. Zobacz zdjęcia z konferencji prasowej, na której były prezentowane wszystkie nowości.

Zamiast dowodu osobistego
      
Aby kibic mógł kupić bilet na mecz Olimpii w nowym sezonie musi posiadać imienną Kartę Kibica. Bez niej nie zostanie wpuszczony na stadion.
       - Karty Kibica są wymogiem, narzuconym przez Polski Związek Piłki Nożnej, służącym do identyfikacji osób wchodzących na stadion. Karty są obowiązkowe w ekstraklasie i pierwszej lidze – wyjaśnia Mateusz Kosiński, odpowiedzialny za działania marketingowe elbląskiego klubu. - Olimpia Elbląg wychodząc w stronę kibiców i wynagradzając im w pewien sposób ten obowiązek, przygotowała ofertę, która ma za zadanie z Kart Kibica stworzyć program lojalnościowy – kontynuuje Kosiński. – Posiadanie takiej karty wiąże się z pewnymi zobowiązaniami, ale również z profitami. Wzorując się na najlepszych klubach światowych, europejskich oraz polskich wprowadzamy zniżki dla naszych kibiców. Wartość zniżek zależna jest rodzaju posiadanej karty.
       Są trzy rodzaje kart. Na każdej z nich jest miejsce na zdjęcie, imię i nazwisko oraz numer pesel. Rewers dokumentu to wyciąg z regulaminu i dane klubu. Swoim rozmiarem Karty Kibica przypominać będą dowody osobiste.
       Standardowa Karta Kibica kosztuje 10 zł. Jest to jednorazowa opłata uiszczana w klubie. Właściciel takiej karty otrzymuje 10-procentowy rabat na: zakupy w pizzeriach La Capra i Tattoo Pizza oraz w sklepie motoryzacyjnym G-Car a także na przejazdy taksówkami korporacji Rabat Taxi.
       Srebrna Karta Kibica to jednorazowy koszt minimum. 50 zł. Minimum – ponieważ jest to opłata-cegiełka na rzecz klubu. Srebrna karta upoważnia,  oprócz 10-procentowych rabatów jak przy standardowej, także do 25-procentowej zniżki na usługi medyczne w ośrodku „Twoje Zdrowie”.
       Posiadanie Złotej Karty Kibica jest równoznaczne z przystąpieniem do elitarnego Klubu 100, czyli grupy prywatnych kibiców i przedsiębiorców wspierających finansowo elbląski klub. Posiadacz takiej karty deklaruje comiesięczną wpłatę minimum 100 zł. W zamian za to członkowie Klubu upoważnieni są do darmowych wejść na wszystkie mecze Pucharu Polski rozgrywane przez Olimpię Elbląg w tym sezonie na własnym boisku. Członkowie Klubu 100 będą uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach organizowanych przez klub, takich jak: spotkania z piłkarzami, spotkania podsumowujące sezon, wyjazdy na mecze reprezentacji.
       - Członek Klubu 100, jeśli wyrazi taką ochotę, zostanie wymieniony z imienia i nazwiska na oficjalnej stronie klubu. Opcjonalnie można też podać nazwę firmy - mówi Mateusz Kosiński.
       Ponadto właściciel Złotej Karty Kibica otrzymuje 10-procentowy rabat na zakupy w pizzeriach La Capra i Tattoo Pizza oraz na przejazdy taksówkami korporacji Rabat Taxi, 25-procentową zniżkę na zakup akumulatorów w sklepie G-Car oraz 50-procentowy rabat na usługi medyczne w ośrodku „Twoje Zdrowie”.
       Jest też specjalny dokument dla dzieci - Karta Junior. Nie jest ona obowiązkowa, to jedynie forma ukłonu w stronę najmłodszych kibiców Olimpii. Koszt jej wyrobienia to kwota 10 złotych.
       Przedstawione profity są promocjami obowiązującymi na tę chwilę. Klub dokłada wszelkich starań by zwiększyć liczbę promocji i powiększyć liczbę firm i sklepów, w których kibice Olimpii otrzymywaliby rabaty.
       - Czekamy na kolejne propozycje firm. Prowadzimy negocjacje z kolejnymi przedsiębiorcami – zapewnia Kosiński. - Naszym założeniem jest zebranie jak największej liczby firm, tak żeby stworzyć bazę firm, które współpracują z Olimpią. Prosimy kibiców o to, żeby korzystali z usług tych firm, jeśli mamy w Elblągu przykładowo dziesięć pizzerii, to idźmy do tej która z nami współpracuje. W ten sposób pokażemy, że kibice Olimpii są siłą, że mamy bazę kilku tysięcy klientów i to pomoże nam przyciągnąć potencjalnych sponsorów. Niech te karty są wykorzystywane, niech się mówi o tym, niech to będzie widoczne...
       Karty Kibica będą wydawane w siedzibie klubu w tygodniu, w godzinach 8 - 18. Proces ich wyrobienia trwa kilka minut, na miejscu robione jest zdjęcie, karta jest drukowana niemal natychmiast. Jedyne co trzeba zrobić wcześniej to wypełnić wniosek.
       - Chcąc wyrobić jakąkolwiek kartę należy wypełnić wniosek, który można pobrać z oficjalnej strony internetowej klubu – informuje Krzysztof Fedak, rzecznik prasowy Olimpii Elbląg. - Na stronie znajduje się także regulamin posiadania firm oraz dokładne dane firm.
      
       Tylko Olimpia
      
Ponieważ w Polsce nie funkcjonuje jeszcze ujednolicony system identyfikacji osób wchodzących na stadion, elbląskie Karty Kibica upoważniają jedynie do wejścia na mecze rozgrywane na boisku Olimpii.

 


       - Nie ma jeszcze czegoś takiego, co nazywa się Centralna Baza Kibiców utworzona przy PZPN. W momencie kiedy ona powstanie, karty kibica wszystkich klubów będą zintegrowane i posiadacz karty kibica Olimpii Elbląg będzie mógł kupić bilet na mecze w innych miastach – wyjaśnia Robert Pilecki, menadżer klubu, a od wczoraj także nowy członek zarządu Olimpii. – Teraz jest to niemożliwe.
       Elbląskie karty kibica będą ważne rok.
       - Jest w regulaminie zapisek, że termin ten może zostać przedłużony – dodaje Mateusz Kosiński. – My tak naprawdę będziemy elastyczni wobec tego co stworzy PZPN. Jeżeli ten system powstanie za pół roku, będziemy chcieli jak najszybciej to zmienić, bo karta która pozwala wejść na każdy stadion w Polce jest dużym ułatwieniem.
       Klub rozpoczyna wydawanie kart już jutro, 11 sierpnia mimo, że będą one obowiązywały dopiero od meczu Olimpii Elbląg z Polonią Bytom, który rozegrany zostanie na Agrykola 27 sierpnia.

      
       Imienne karnety, droższe bilety
       Kartę Kibica należy okazać przy zakupie biletu lub karnetu oraz przy wejściu na stadion. Nowy sezon to także nowa szata wejściówek na mecze i ich nowe ceny. Wyższe.
       - Klub w żaden sposób nie chce zarabiać na kibicach - twierdzi Robert Pilecki. - Wzrost cen wynika z jednej prostej rzeczy, grając w wyższej klasie rozgrywkowej diametralnie wzrastają koszta organizacji meczu. Przekalkulowaliśmy to sobie kilkakrotnie i utrzymanie cen z poprzedniego sezonu było niemożliwe. Droższa ochrona, drożsi sędziowie wszystkie te składowe powodują to, że ceny zostały ustalone w ten, a nie inny sposób.
       Teraz bilety na trybunę C, zwaną potocznie łukiem, kosztować będą 10 zł. Możliwość oglądania meczu z trybuny B, czyli z „prostej” i sektora rodzinnego, to wydatek wysokości 20 zł. Bilet wstępu na trybunę „vipowską”, czyli trybunę A, kosztuje teraz 32 zł.
       Nowością jest „bilet rodzinny” dla dzieci w wieku 10 – 13 lat, które przyjdzie na stadion z opiekunem. Pozwala on na zajęcie miejsc na trybunie B lub C i kosztuje jednie 2 zł. Dzieci poniżej 10 roku życia wchodzą na mecze za darmo.
       - Przypominamy, że zgodnie z ustawą o organizacji imprez masowych dziecko w wieku powyżej 13 lat traktowane jest jako osoba dorosła i musi zakupić bilet w normalnej cenie - mówi Krzysztof Fedak.
       Karnet na wszystkie mecze Olimpii Elbląg rozgrywane na własnym boisku będzie miał rozmiar karty kibica. Na przedniej stronie karnetu zamieszczone będą dane i zdjęcie jego posiadacza. Ma to zapobiec przekazywaniu sobie wejściówek przez kibiców. Na odwrocie karnetu tradycyjnie znajdzie się terminarz rozgrywek.
       Kupując karnet kibic ma możliwość obejrzenia dziesięciu spotkań w cenie dziewięciu. Karnet na trybunę A kosztuje 288 złotych, na trybunę B - 180 zł, a na C - 90 zł.

      
       Podziękowanie od prezesa
       Na koniec dzisiejszego spotkania Mateusz Kosiński przekazał podziękowania od nieobecnego na konferencji prezesa klubu Łukasza Konończuka.
       - Chciałbym w imieniu prezesa podziękować kibicom za pomoc przy numerowaniu krzesełek na trybunach. Na nasz odzew zgłosiła się bardzo duża liczba chętnych, dzięki temu prace na samej trybunie prostej trwały 5 godzin, a nie jak w poprzednich latach - kilka dni. To jest budujące i godne pochwały. W ramach podziękowań prezes Konończuk przekazał wszystkim pracującym przy tym kibicom bilety na najbliższy mecz – podkreślił Kosiński.
      

Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tylko mi nie mówcie, że to drogo. I liga jest - dzień dobry!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Księciu(2011-08-10)
 • Poza tym stadion ma tylko 3 tys. pojemności na chwilę obecną. Bardzo słuszna decyzja pana prezesa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Księciu(2011-08-10)
 • Tańsze bilety są na ekstraklasę, a nie na drużynę która walczy o utrzymanie w pierwszej lidze. Kogoś nieźle poniosło.
 • "Aby kibic mógł kupić bilet na mecz Olimpii w nowym sezonie musi posiadać imienną Kartę Kibica. " To jest złodziejski precedens. Miałem dwie karty kibica z PZPN które traciły ważnośc po dwóch latach. Po pierwsze nie ma w Polsce ważniejszego dokumentu niż dowód osobisty dla obywateli Pl. Można powołac sie na konstytucje. Po drugie jeżeli ta śmieszna karta kibica (na której głównie zarabia pzpn, koszt wyprodukowania plastiku w hurcie to góra 1zł) ze wszystkimi danymi osobowymi spisanymi z dowodu osobistego powinien być bezterminowy i podlegac weryfikacji danych osobowych ze wszystkimi konsekwencjami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  janek kowalski(2011-08-10)
 • Skoro wymyślono "cud bajer " w postaci Elbląskiej Karty Miejskiej to dla czego przy uzyciu tej karty nie mozna kupic bileciku na meczyk ?A tak ZKM zapewniało, ze ten "super wynalazek " elektroniczna karta bedzie miała wszechstronne zastosowanie ( jak np. w Gdańsku ). Czyli co, nie wyszło ?Jak zwykle po elbląskiemu, hehe. Kawałek plastyku z "cipem".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~ kasownik(2011-08-10)
 • Proponuje zbojkotować tą kartę i niech Olimpia zagra ze 2 mecze bez publiki. Od razu zmiękną krwiopijcy. Na mecze chodzi głównie młodzież która zamiast rozbijać przystanki woli poświęcic swój czas na dopingowanie swojego klubu. Nastepna grupa sympatyków to emeryci i renciści z dochodem miersiecznym na poziomie 900zł. Róbta jak chceta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugo Viana(2011-08-10)
 • Jeszcze, nie było tak, żeby komuś pasowało, dla mnie to nie jest wygórowana cena i na pewno kupię takową kartę, chociaż nie jestem aż takim zagorzałym kibicem (ostatni raz na meczu byłem około 15 lat temu), ale weszli do I ligi i to się liczy, przynajmniej w tv będą mówić o naszej prowincji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec elbląga(2011-08-10)
 • A dla czego OLIMPIA nie zagra np.przeciwko urzędasom ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piłka flak(2011-08-10)
 • Czyli pomocnicy przy numerowaniu zarobili po 2 zł na godzine
 • Karty są nielegalbe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Konstytut(2011-08-10)
 • Ja tej karty nie kupie bo juz kupowałem cegiełki na stocznie Gdańska po której śladu nie ma. Jak chcecie tracic swoich kibicóww to proszę bardzo niech trybunu zapełnią uzbrojenie policjanci jak za solidarnościi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Solidrrność ta prawdziwa(2011-08-10)
 • Najważniejszym paierem w Polsce jest dowód osobisty, na imprezę typu mecz czy koncert uprawnia bilet zakupiony w kasie biletowej na daną imprezę bez inwigilacji w obywatela,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  urlopowicz(2011-08-10)
Reklama