UWAGA!

Kolarskie zmagania w błocie i śniegu

 
Elbląg, W Bażantarni ścigali się kolarze
W Bażantarni ścigali się kolarze (fot. Anna Dembińska)

Bartosz Mikler z Victorii Jarocin okazał się najszybszym kolarzem przełajowym na mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Z trudną i wymagającą trasą w Bażantarni zdecydowało się zmierzyć 250 kolarzy w różnych kategoriach wiekowych. Zobacz zdjęcia.

Kolarze z całej Polski wzięli udział w rozgrywanych dziś (16 grudnia) w elbląskiej Bażantarni mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w kolarstwie przełajowym.
       - Przyjechało 250 zawodników z całej Polski, którzy będą startować w różnych kategoriach wiekowych. Mimo tych warunków pogodowych, od wczoraj pada śnieg, frekwencja jest bardzo wysoka - mówił Adam Wadecki, jeden z organizatorów mistrzostw.
       W Bażantarni kolarze ścigali się na trzykilometrowej pętli. Zgodnie z zasadami Polskiego Związku Kolarskiego dystans, jaki mieli zawodnicy do pokonania, nie był znany przed startem. Kolarze wiedzieli ile minut minimum będą się ścigać. Wygrywa ten, który najszybciej pokona jak największą ilość okrążeń.
       - Trasa jest bardzo selektywna, wymagająca, padający śnieg nie ułatwia kolarzom zadania - Adam Wadecki opisywał warunki techniczne panujące na trasie wyścigu.
       - Było ślisko, dużo elementów technicznych. Może ta trasa nie wygląda na trudną, ale była bardzo siłowa, bardzo techniczna. Dla mnie: idealna – uzupełnił Bartosz Mikler, który wygrał najważniejszą na mistrzostwach kategorię elity.
       Już od startu było wiadomo, że zawodnik Victorii Jarocin będzie jednym z faworytów zawodów. Jeszcze na pierwszej pętli kroku próbował dotrzymać mu Adam Żuber (niezrzeszony), po drugim okrążeniu Bartosz Mikler wyraźnie odskoczył rywalom (po trzecim kółku miał już minutę przewagi nad drugim Adamem Żubrem) i spokojnie kontrolował przebieg zawodów.
       - Na początku nie chciałem się wyraźnie wychylać, w połowie rundy zdecydowałem się na atak. Udał się, później jechałem cały czas swoje i tak dojechałem do mety – mówił Bartosz Mikler po zwycięstwie.
      
       Wyniki zawodów podamy niebawem.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama