Kolejna porażka na wyjeździe (koszykówka)

Elbląg, Kolejna porażka na wyjeździe (koszykówka)

Nie wiedzie się ostatnio koszykarzom MKS Truso. Wczorajszy pojedynek w Kwidzynie z tamtejszym Basketem zakończył się zwycięstwem gospodarzy 72:69.

Podopieczni Arkadiusza Majewskiego jechali do Kwidzyna po zwycięstwo, by umocnić swoją pozycję na górze tabeli. Niestety nie udało się i Basket zrewanżował się za porażkę w Elblągu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli elblążanie, którzy wyszli na prowadzenie 10:7. Przewaga mogła być nieco wyższa, gdyby udało się wykorzystać przyznane im rzuty osobiste, niestety aż cztery nie znalazły drogi do kosza. Z tym elementem gry z kolei nie mieli problemów gospodarze, którzy dzięki trafionym rzutom wolnym w końcówce pierwszej kwarty zdołali wyjść na prowadzenie 17:16. Kolejne 10 minut spotkania to bardzo słaba gra Truso. Elblążanie byli nieskuteczni, przez co przez pierwsze kilka minut nie zdobyli ani jednego punktu. Niemoc strzelecką elblążan przełamał w końcu Kamil Pożarycki trafiając z dystansu. Przewaga gospodarzy była jednak już dość spora bo wynosiła dziewięć punktów. Elblążanie dopiero w końcówce pierwszej połowy zaczęli odrabiać starty. Dwukrotnie za trzy trafił Marcin Zalewski, dzięki czemu po 20 minutach gry Truso przegrywało tylko czterema punktami (28:32). Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana. Gospodarze popisywali się skutecznością rzutów z dystansu, aż czterokrotnie trafiając w ten sposób, dzięki czemu w pewnym momencie ich przewaga wzrosła do piętnastu punktów (54:39). Podopieczni Arkadiusza Majewskiego nie poddali się i mozolnie zaczęli odrabiać straty zdobywając dziewięć punktów pod rząd. Po 30 minutach gry tablica wyników pokazywała 56:50 dla Kwidzyna. Ostatnia kwarta to dalsza pogoń Truso, które było bliskie doprowadzenia do remisu. Po rzucie Piotra Prokurata, elblążanie przegrywali już tylko różnicą jednego punktu (69:70) i o zwycięstwie miały zadecydować ostatnie akcje. Niestety w końcówce nie udało się trafić za trzy i to gospodarze cieszyli się zw zwycięstwa 72:69.

Basket Kwidzyn – Truso Elbląg 72:69 (17:16, 15:12, 24:23, 16:19)

Basket: Wilczewski 16, Barski 14, Korzecki 12, Koper 11, Czepe 10, Stefanowicz 7, Zaleski 2, Leszczyński, Konopatzki, Monkielewicz, Kurpierwski.
       Truso: Matkiewicz 19, Zalewski 13, Budziński 12, Stawiak 6, Prokurat 6, Pożarycki 5, Jędrzejewicz 4, Wódecki 4, Futrega, Czarnul, Jakubów.

Arkadiusz Majewski (trener Truso) – To był bardzo dziwny mecz. Raz jedni odskakiwali, a za chwilę drudzy. Na początku drugiej kwarty zagraliśmy bardzo nieskutecznie i przeciwnik nam odskoczył. Wiele piłek, które powinny wpaść do kosza zatańczyło na obręczy i wypadało. Cały mecz "ciągnął" Marcin Zalewski, który grał dobrze w obronie i ataku.

Kolejne spotkanie elblążanie zagrają we własnej hali 22 grudnia przeciwko Użlis Nieruchomości Starogard Gdański.