UWAGA!

Koniec sezonu w III lidze

 Elbląg, Concordia zakończyła sezon na 9. miejscu
Concordia zakończyła sezon na 9. miejscu (fot. Anna Dembińska,a rch. portEl.pl)

Zarząd Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu sezonu w III lidze i nierozgrywaniu kolejnych meczów. Awans do II ligi uzyskał Sokół Ostróda.

Telenowela z dokończeniem sezonu w grupie pierwszej III ligi zakończyła się. Dziś (18 maja) prowadzący rozgrywki w tym sezonie zarząd Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu sezonu i nierozgrywaniu kolejnych meczów.

„Jako kolejność drużyn w tabeli końcowej przyjęto kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 19 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek; wszystkie zaległe mecze 19 lub poprzednich kolejek zostały uznane za nierozegrane bez przyznawania punktów, zgodnie z postanowieniami § 6 ust. 9 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną” - możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

W związku z tym awans do II ligi wywalczył Sokół Ostróda, który po ostatniej kolejce był liderem z przewagą jednego punktu nad Legią II Warszawa i Sokołem Aleksandrów Łódzki. Przypomnijmy, że Sokół Ostróda i rezerwy Legii Warszawa miały do rozegrania zaległy mecz ze sobą. Zarząd wojewódzkiego związku zdecydował, że mecz nie zostanie rozegrany. W związku z tym grono beniaminków II ligi przedstawia się następująco: Sokół Ostróda (grupa I), KKS Kalisz (gr. II), Śląsk II Wrocław (gr. III), Motor Lublin (gr. IV). W przypadku grupy IV Hutnik Kraków mający tyle samo punktów i zwycięstwo nad Motorem w bezpośrednim meczu zapowiada walkę o zmianę postanowienia Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który w tym sezonie prowadził rozgrywki czwartej grupy III ligi.

W przyszłym sezonie pierwsza grupa III ligi będzie liczyć więcej drużyn niż obecnie. Stanie się tak z powodu braku spadków w tym sezonie. Na dziś na miejscach spadkowych byli: Ruch Wysokie Mazowieckie, Polonia Warszawa i KS Wasilków. Z czwartych lig awansowali: GKS Wikielec (woj. warmińsko – mazurskie), Jagiellonia II Białystok (woj. podlaskie), KS Kutno (woj. łódzkie). Nie jest jasne jak zostanie wyłoniony zespół z województwa mazowieckiego, gdzie funkcjonują dwie czwarte ligi, a W-MZPN przygotował tylko jedno miejsce dla beniaminka z tego województwa.

Elbląski trzecioligowiec – Concordia, sezon zakończył na 9. miejscu. Pomarańczowo-czarni zdobyli 27 punktów (7 zwycięstw, 6 remisów i 6 porażek); bilans bramek: 23 – 25. Data rozpoczęcia kolejnego sezonu w III lidze nie jest znana.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama