Lider z Braniewa (piłka nożna)

Zatoka Braniewo liderem IV ligi. Braniewianie w czterech rozegranych meczach zdobyli komplet punktów. W środę pokonali w Kętrzynie Granicę 3:1 i usadowili się na samym szczycie ligowej tabeli. Tempa nie zwalnia Concordia Elbląg. Po zwycięstwie 2:0 z Vęgorią Węgorzewo elblążanie wylądowali na 3. miejscu. Pierwsze zwycięstwo i punkty zainkasowała Polonia Pasłęk, która 1:0 wygrała z Płomieniem Ełk.

Największą niespodzianką tej serii spotkań jest strata punktów dotychczasowego lidera Huraganu Morąg w Giżycku. Zespół Czesława Żukowskiego przegrywał z Mamrami już 0:2, ale zdobył dwie bramki i przywiózł do Morąga jeden punkt. To potknięcie kosztowało jednak morążan stratę pozycji lidera.

Zatoka Braniewo
     Mecz w Kętrzynie rozpoczął się niepomyślnie dla graczy Stanisława Fijarczyka. W 8. minucie gospodarze za sprawą Ernesta Skórki wyszli na prowadzenie. Przy bramce dla Granicy nie popisała się braniewska defensywa, która dała się wymanewrować napastnikowi Granicy, a ten nie dał szans Piotrowi Łastówce w pojedynku jeden na jeden. Przewaga przyjezdnych uwidoczniła się około 30 minuty gry, a udokumentowanie tego nastąpiło w 37. minucie, kiedy do siatki trafił Daniel Komorowski, który wykorzystał dokładne podanie Wiesława Korzeba. Jeszcze przed przerwą Zatoka wyszła na prowadzenie, a gola zdobył Tomasz Urbański. W chwilę po wznowieniu gry po zmianie stron drugi raz na listę strzelców wpisał się Komorowski. Wszystkie bramki dla gości z Braniewa padły po prostych błędach kętrzyńskiej defensywy, przy dwóch golach nie bez winy był goalkeeper Granicy Kamil Jończak. Wynik 3:1 utrzymał się do końca meczu, który zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem Zatoki.
     Zatoka na początku sezonu spisuje się świetnie. Zespół gra widowiskową, a co ważniejsze, skuteczną piłkę. Niewykluczone, że ekipę z Braniewa w najbliższych dniach wzmocni napastnik Marcin Sierechan z elbląskiej Olimpii, który nie jest zadowolony ze swojej obecnej pozycji w klubie z Agrikola. Sierechan miałby trafić do Braniewa na zasadzie wypożyczenia, sprawa ma się wyjaśnić w najbliższych dniach.
     Granica Kętrzyn - Zatoka Braniewo 1:3 (1:2)
     1:0 - Skórka (8.), 1:1 - Komorowski (37.), 1:2 - Urbański (43.), 1:3 - Komorowski (47.)
     Granica: K. Jończak - Wepa, Pałasz, Biaduń, Szmelc, Łastówka, Bociański, Ł. Jończak, Wołowik, Skórka, Opaliński
     Zatoka: Łastówka - Dzwonkowski, Ciepliński, Jacek Gawryś (80. Baliński), Michnowicz, Rutkowski, Wójcik, Jakimczuk, Urbański (85. Gruszka), Komorowski, Korzeb (75. Sikorski)

Concordia Elbląg
     W pojedynku dwóch beniaminków lepszym okazał się ten z Elbląga. Tym samym Vęgoria przegrała pierwszy mecz w sezonie, a Concordia w czterech spotkaniach zaliczyła trzy zwycięstwa i jeden remis.
     Pierwszy raz piłka zatrzepotała w siatce w 20. minucie, a skierował ją tam Marek Zawada. Sędzia gola nie uznał, dopatrując się wcześniej faulu. Trzy minuty później było już jednak 1:0 dla gospodarzy. W pole karne dośrodkował Sebastian Gryka, a Radosław Zielonka strzałem z ok. 8 metrów pokonał bramkarza Vęgorii. W chwilę po tej akcji przyjezdni mogli doprowadzić do remisu, ale dogodną sytuację zmarnował najlepszy napastnik ekipy z Węgorzewa Mariusz Machniak.
     Druga część meczu rozpoczęła się od rzutu karnego dla gości. Świetnie w bramce spisał się debiutujący w Concordii Adam Urbanowicz (wcześniej m.in. Olimpia Elbląg i Polonia Pasłęk), który obronił zarówno strzał, jak i dobitkę Daniela Maliszewskiego. „Meblarze” dogodną okazję stworzyli w 54. minucie, jednak strzał Macieja Zająca wylądował na poprzeczce bramki Vęgorii. W końcówce spotkania padł drugi gol, którego strzelcem był Łukasz Gładek. W 83. minucie strzałem głową pokonał Sebastiana Wojtowicza i ustalił wynik meczu.
     Po serii spotkań ze słabszymi rywalami teraz czekają Concordię spotkania z rywalami, którzy zweryfikują prawdziwą wartość zespołu Lecha Strembskiego. Już w 5. kolejce, w sobotę 1 września elblążanie zagrają w Iławie z Jeziorakiem. W 6. kolejce do Elbląga przyjeżdża natomiast Huragan Morąg.
     Concordia Elbląg - Vęgoria Węgorzewo 2:0 (1:0)
     1:0 - R. Zielonka (23.), 2:0 - Gładek (83.)
     Concordia: Urbanowicz - Zawada, Machiński, Moneta, Gryka, Trzak (88. Trusiło), J. Zielonka, Płachecki, Florek, R. Zielonka (80. Gładek), Zając (55. Gorgol)

Polonia Pasłęk
     Mecz w Pasłęku był wyrównanym pojedynkiem, ale pierwsze zwycięstwo i, co za tym idzie, punkty w sezonie, zdobyła Polonia. Zespół Jarosława Kowzana przechylił szalę zwycięstwa nad Płomieniem Ełk w samej końcówce. Jedyny gol padł z rzutu karnego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, a zdobył go Tomasz Larma. Być może to zwycięstwo pozwoli zawodnikom z Pasłęka uwierzyć w swoje siły i z najbliższego wyjazdu do Mrągowa również przywiozą punkty.
     Polonia Pasłęk - Płomień Ełk 1:0 (0:0)
     1:0 - Larma (90. k.)
     Polonia: Antczak - Andrusewicz, Licznerski, Wołczecki, Larma, Kurgan (80. Pontus), P. Borysiewicz, Bykowski (62. M. Pankiewicz), I. Brzezicki (75. A. Borysiewicz), Kisieniowski, Przystasz (62. Rapacki)

Komplet wyników 4. kolejki IV ligi w sezonie 2007/08: Granica Kętrzyn - Zatoka Braniewo 1:3, Concordia Elbląg - Vęgoria Węgorzewo 2:0, Polonia Pasłęk - Płomień Ełk 1:0, MKS Szczytno - Motor Lubawa 0:2, Start Działdowo - Sokół Ostróda 1:0, Zamek Kurzętnik - Mrągowia Mrągowo 0:1, Mamry Giżycko - Huragan Morąg 2:2, Czarni Olecko - Jeziorak Iława - przełożony na 17 października.