Maja Dalidowicz na mistrzostwach Polski

Elbląg, Maja Dalidowicz
Maja Dalidowicz (fot. archiwum prywatne)

12. miejsce na 3000 metrów i 9. pozycja na 5000 metrów. To osiągnięcia Mai Dalidowicz z MKS Truso Elbląg na mistrzostwach Polski Juniorów.

W Radomiu odbyły się mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Elbląg reprezentowała zawodniczka MKS Truso maja Dalidowicz, która startowała w dwóch konkurencjach: biegu na 3 i 5 tys. metrów.

Elblążanka starty rozpoczęła w piątek biegiem na 3 tys. metrów. Czas 10:48:28 minut dał jej 12. miejsce. Zwyciężyła Klaudia Kazimierska z Vectry Włocławek z czasem 9:51:93 minuty.

Na 5 tys. metrów elblążanka startowała w niedzielę. Z czasem 19:29:42 zajęła 9. miejsce. Wygrała Oliwia Wawrzyniak z Energetyka Poznań, która na mecie zameldowała się po 16:35:62 minutach.

W ten weekend odbędą się mistrzostwa Polski do lat 18, w których wystartuje m.in. Kacper Lewalski z Truso Elbląg.