Marcin Florek w Pucharze Europy (triathlon)

Elbląg, Marcin Florek
Marcin Florek (fot. Kamil Kamiński).

Marcin Florek, triathlonista MKS Truso Elbląg, zajął 14. miejsce w Pucharze Europy seniorów, który rozegrano w Kędzierzynie Koźlu. W zawodach na dystansie olimpijskim startowała europejska czołówka, elblążanin okazał się najlepszy ze wszystkich reprezentantów Polski.

Elbląski triathlonista trenowany przez Bogusława Tołwińskiego utrzymuje wysoką formę. W Kędzierzynie Koźlu wystartowało 88 zawodników, zawody ukończyło 67. Mieli oni do pokonania z jednego startu 1500 m pływaniem, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Zwyciężył Andriej Gluschenko z Ukrainy z czasem 1,49,16. Marcin Florek stracił do tego rywala 80 sekund w biegu. Ostatecznie zajął 14. miejsce z czasem 1,51,45 i okazał się najlepszym zawodnikiem z Polski. Na 29. miejscu zawody ukończył Filip Szołowski z Akweduktu Kielce.
     Przypominamy, że Marcin Florek w tegorocznym sezonie wywalczył mistrzostwo Polski, był 13. na mistrzostwach Europy w Rijece w kategorii młodzieżowej, a na mistrzostwach świata w Szwajcarii zajął wysoką, 12. lokatę. Teraz elbląski triathlonista udaje się na spóźniony urlop, a w planach ma jeszcze listopadowy start w Meksyku.