Meblarze rozbili beniaminka

Elbląg, Meblarze rozbili beniaminka

Aż czterdzieści bramek rzucili w Wejherowie miejscowym Tytanom piłkarze ręczni Wójcika. Kolejny świetny występ zanotował Rafał Stępień, który tym razem zdobył jedenaście goli i po trzech kolejkach przoduje w klasyfikacji najlepszych strzelców I ligi.

Po pierwszych dwóch kolejkach elblążanie nie do końca mogli być zadowoleni z osiągniętych wyników. Co prawda na inaugurację ligi podopieczni Grzegorza Czapli pokonali w Kwidzynie bardzo wymagającego beniaminka i liczyli, że w pierwszym meczu u siebie również zdobędą punkty. Tak się jednak nie stało, koszalińska Gwardia wykorzystała swoje doświadczenie i odebrała gospodarzom szansę na drugie zwycięstwo. Trzecim przeciwnikiem Meblarzy był kolejny nowicjusz na I-ligowych parkietach. Nasza drużyna udała się do Wejherowa z zamiarem zrehabilitowania się za wcześniejszą porażkę i przywiezienia kompletu punktów.

Pierwsze minuty pojedynku były stosunkowo wyrównane, po 10 minutach gry było 5:5. Od początku spotkania świetnie na parkiecie spisywał się Rafał Stępień, który nie tylko wykańczał akcje, ale także bezbłędnie egzekwował rzuty karne. Nasz rozgrywający tylko w pierwszej połowie zdobył aż siedem bramek. Bardzo dobrze w pierwszej odsłonie zawodów spisywał się także Adam Nowakowski, który w ostatnich akcjach dołożył dwa kolejne trafienia do swojego dorobku bramkowego i po jego golach zespoły udały się na przerwę 13:18.

W drugiej odsłonie zawodów elblążanie powiększali prowadzenie, dając rywalom odczuć jaka jest dysproporcja pomiędzy I a II ligą. Gospodarze popełniali błędy, a przyjezdni z łatwością zdobywali kolejne bramki. Od 35. do 43. minuty Meblarze rzucili aż osiem goli, a stracili w tym czasie tylko jeden i ich przewaga urosła już do dwunastu trafień. Trener Grzegorz Czapla rotował składem, na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu meczowego. Nieco słabszy moment gry naszej drużyny spowodowany był podwójnym wykluczeniem, jednak Tytani nie byli w stanie zniwelować tak dużej straty. Do końca pojedynku elblążanie nie zwalniali tempa i ostatecznie wygrali różnicą trzynastu bramek 40:27.

Tytani Wejherowo - Meble Wójcik Elbląg 27:40 (13:18)

Wójcik: Ram, Dąbrowski, Jaworski - Stępień 11, Nowak 5, Nowakowski 4, Krawiec 4, Chyła 4, Pałasz 3, Sucharski 3, Budzich 2, Karczewski 2, Ławrynowicz 1, Sparzak 1, Bartnicki.

W środę (9 października) w ramach Pucharu Polski elblążanie zagrają w Ostródzie z Warmią Olsztyn, natomiast kolejny mecz ligowy zaplanowano trzy dni później w Kościerzynie z miejscowym Sokołem.