Mecze w tygodniu nie sprzyjają Truso

Elbląg, Mecze w tygodniu nie sprzyjają Truso

Nie tak miał wyglądać środowy pojedynek Energi MKS Truso Elbląg z rezerwami Energetyka Poznań. Podopieczne Andrzeja Jewniewicza i Wojciecha Samulewskiego zagrały słabe spotkanie i przegrały z poznaniankami 0:3. Zobacz zdjęcia z meczu.

To już drugi mecz Truso rozegrany w środku tygodnia przed własną publicznością i niestety drugi przegrany. Trener siatkarek Andrzej Jewniewicz podkreśla, że jego zawodniczkom granie poza weekendami nie sprzyja, bo na mecz docierają zmęczone, prosto ze szkoły, lub pracy. Mimo to elblążanki przystępowały do środowego pojedynku z Energetykiem II Poznań w dobrych nastrojach, po tym jak kilka dni wcześniej wygrały w Policach 3:2. Po czterech meczach Truso miało na swoim koncie sześć punktów, poznanianki natomiast jedenaście i to zespół przyjezdny był faworytem w tym starciu. Jako że elblążanki grały przed własną publicznością, to chciały się pokazać z jak najlepszej strony, jednak niewiele wychodziło naszym siatkarkom w tym spotkaniu. Poznanianki były lepsze w zasadzie w każdym elemencie gry i bez problemów wygrały dwa pierwsze sety. Trzecią partię lepiej rozpoczęły gospodynie, jednak nie potrafiły utrzymać prowadzenia i ostatecznie przegrały mecz w trzech setach.
       - Pomysł PZPS grania w środy jest pozbawiony sensu - powiedział Andrzej Jewniewicz. - Dziewczyny przyjeżdżają na mecze albo z Gdańska ze studiów albo z naszych szkół, by pomóc rozstawić krzesełka i przygotować halę na mecz. Oba środowe mecze zagraliśmy fatalnie. Dziewczyny były zmęczone, trafiły na mocnego przeciwnika, który jest bardzo dobrze zorganizowany. Poznanianki stłamsiły nas zagrywką, dziewczyny się za szybko poddały w tym meczu. Próbowały w trzecim secie powalczyć, ale przeciwnik kontrolował, a my nie mieliśmy argumentów. Szkoda tego meczu, kibice mogli być zdegustowani. Zespół wyglądał zupełnie inaczej w ostatnim meczu w Policach, gdzie teoretycznie też mógł być zmęczony po siedmiogodzinnej podróży, ale w busie mógł jednak nieco odpocząć. Nie powinno być to dla nas usprawiedliwienie, bo zagraliśmy dużo słabiej. Niektóre dziewczyny próbowały walczyć, Kasia Szostak gra przyzwoicie, ale ze słabym przyjęciem ciężko jest wykorzystywać naszą najlepszą zawodniczkę. Poznanianki były dobrze zorganizowane w obronie, dużo piłek obroniły i kontrowały. Przegraliśmy w słabym stylu - podsumował trener Truso.

Energa MKS Truso Elbląg - Energetyk II Poznań 0:3 (16:25, 19:25, 22:25)